Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2017’de ülkemizde ve yurt dışında teknoloji odağında önemli gelişmeler yaşandı ve Uzakrota ekibi olarak bu gelişmeleri yakından takip ettik.

2017’in bu son gününde Uzakrota.com üzerinden yılın en çok okunan haberlerini, bu haberimizde sizin için derledik.

OCAK

Sabre firmasının ”SynXis Merkezi Rezervasyon Sistemi” ile ilgili haberimiz Ocak ayının en fazla okunan haberi oldu. İkinci sırayı ise ”Bilmeniz Gereken 10 Seyahat Uygulaması” ve üçüncü sırayı HelloWorld firmasının #HelloWorldRelay hashtag’i ile yaptığı ”İnstagram Kampanyası” haberi aldı.

ŞUBAT

OBilet’in ”Uçak Bileti Satışına Başladı” haberi Şubat ayında en üst sırada yer aldı. ”Gezinizi DNA’nıza Göre Planlamaya Ne Dersiniz?” ve ”Dünyanın En Gözde Seyahat Şehirleri” haberlerimiz de ikinci ve üçüncü sırayı alarak Şubat ayına damga vurdu.

MART

2017 boyunca harika işlere imza atan ve ödüller alan AtlasGlobal‘in Compay ile yaptığı işbirliğini aktardığımız haberimiz Mart ayında birinci sırayı kimseye bırakmadı. İkinci ve üçüncü sırayı ise sırasıyla ”5 Küresel CEO’dan Otel Endüstrisinin Geleceği Üzerine Yorumlar” ve ”Turizm Markanız için Instagram’ın Hikayeler Özelliği Kullanmanız Gerekiyor” haberleri aldı.

NİSAN

Nisan ayı istatistiklerine baktığımızda yurtdışı ile ilgili haberler daha çok tıklanmış. Nisan ayında ”Yurtdışında En Hızlı Şirket Kurulabilen Ülkeler” ilk sırayı alırken, ”En Gidilesi 10 Şehir” ve ”Kablosuz İnternet Eninde Sonunda Tüm Hava Yolcuları İçin Ücretsiz Olacak” haberlerimiz ikinci ve üçüncü sırayı almış.

MAYIS

Mayıs ayında en çok okunan haberlerde birinciliği “Dünyanın En Havalı ve En İyi Pasaportları” alırken “Trivago En Çok Tercih Edilen 10 Destinasyonu Açıkladı” ve “Facebook’ta En Sık Yer Bildirimi Yapılan Yerler” haberleri ikinci ve üçüncü sırada kendilerine yer buldu.

HAZİRAN

Haziran ayında beklediğimiz gibi birinci sırayı “Uzakrota İngilizce Sayfası ile Yurtdışına Açılıyor” haberi alırken, “2017 Yılının En Popüler Vatandaşlık ve Oturum Programları” ile “Facebook Reactions: Seyahat ve Turizm Sektörü için “Umut” mu Yoksa “Vah Vah” Yılı Mı?” haberleri ilk üçe giren haberler içerisinde oldu.

TEMMUZ

Trafiğin en büyük sıkıntılardan birisi olduğu ülkemizde “Yerli Motosiklet Paylaşım Uygulaması Scotty” haberimiz bizi şaşırtmadı ve Temmuz ayının lideri oldu. Temmuz ayında ikinci sırayı “Booking.com: İlk 24 Saatin Bir Tatilin İyi ya da Kötü Geçeceğini Belirliyor” haberimiz alırken üçüncü sırayı da “İtalya’nın En Keyifli Festivalleri” haberimiz aldı.

AĞUSTOS

Yaz tatilinin sonlarına geldiğimiz Ağustos ayında “İşte En Pahalı ve En Ucuz Avrupa Başkentleri Listesi!” haberimiz birinciliği kimseye bırakmadı. İkinci sırayı “Bir İspanyol Geleneği Siesta Yeniden Canlanıyor” haberi ikinci olurken üçüncülüğü “Misafirlerin Bölgesel Tercihlerine Göre Dağıtım Stratejileri: 4 Önemli Yöntem” haberi aldı.

EYLÜL

Birinci sırayı “Uçuş Aktarmaları Mobil Aracılığıyla Nasıl Geliştirebilir?” ikinci “Bu Seyahat Servisi Yola Tek Çıkan Kadınların Güvenilir Konaklama Yerleri Bulmasına Yardım Ediyor” haberleri aldı. Yaz tatilinin bittiği Eylül ayında, üçüncü sırayı ise “Skyscanner ile En Hesaplı Hafta Sonu Kaçamakları İçin Öneriler” haberimiz aldı.

EKİM

“Google Map Size Günün Hangi Anında Seyahat Etmeniz Gerektiğini Öneriyor!” haberimiz Ekim ayında birinciliği kaparken, “Araştırmalara Göre İnsanların Üçte İkisi Tatil Rezervasyonlarını Online Olarak Yapmayı Tercih Ediyor” ikinci ve “SEGITTUR Ve FITUR’un Mobil Cihazlar İçin Turist Uygulaması Yarışması Sürüyor” üçüncü oldu.

KASIM

Kasım ayında “VisitScotland, Instagram’da Hizmet Veren Seyahat Acentesi #ScotSpirit’i Ortaya Çıkardı” birinci, “Air Canada Yeni Dreamliner Uçağı İçin Sanal Gerçeklik Kullanıyor” ikinci ve “En İyi 100 Destinasyon Belli Oldu” haberi üçüncü oldu.

ARALIK

Aralık ayında “AtlasGlobal’e Bir Ödül Daha” haberi birinci oldu ve AtlasGlobal bütün ilgileri yine üzerine çekti. İkinci sırayı ise “Uber Artık Avrupa’da Resmi Olarak Bir Taksi Şirketi” haberi olurken, “Turizm Profesyonellerinden 3 Günlük Yeni Yıl Tatil Önerileri” haberi en çok tıklanan üçüncü haber oldu.

BONUS :

2017 yılında tabi ki Uzakrota olarak her sene verdiğimiz Uzakrota Seyahat Ödülleri en çok tıklanan haberler içerisinde yer aldı.

UZAKROTA EKİBİ OLARAK YENİ YILINIZI KUTLAR, SAĞLIKLI VE MUTLU NİCE YILLAR DİLERİZ.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz