VisitScotland, Instagram’da Hizmet Veren Seyahat Acentesi #ScotSpirit’i Ortaya Çıkardı 0

Sosyal medya, günümüzde seyahat tutkusunu uyandırmada, özellikle Y jenerasyonu mensupları söz konusu olduğunda, göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir rol oynuyor. İskoçya’nın ulusal turist örgütü VisitScotland, bir sosyal medya seyahat sektörü oluşturarak sosyal medyanın bu niteliğinden faydalanmak adına yola çıktı.

Dünyanın Instagram’da hizmet veren ilk seyahat acentesi olan #ScotSpirit, yeni yerlere seyahat etme konusunda maceraperest bir ruha sahip olan gezginleri motive etmeye yardımcı ve ilham kaynağı olan bir dizi Instagram fotoğrafına yer verdi. Ziyaretçiler, acentenin geçtiğimiz Ekim ayında Londra’da üç gün boyunca hizmet veren bürosunda, sosyal medyada ilgilerini en çok çeken fotoğraflar arasından seçim yapma ve kişiselleştirilmiş birer seyahat planı oluşturabilme şansını yakaladı. #ScotSpirit’te yer verilen tüm lokasyonlar son derece pitoresk olma özelliğini taşımaktaydı ve elde ettikleri yeni deneyimleri belgelemeyi ve paylaşmayı seven sosyal medya kullanıcılarına harika fotoğraflar yakalama olanağı sunmuştu.

#ScotSpirit Instagram Seyahat Acentesi, VisitScotland’ın kendi sosyal medya platformunda sunamadığı bir ögeyi sunabilme özelliğini gezginlere sundu: Kullanıcılar, İskoçya sınırları içerisinde ziyaret edilebilecek en güzel yerler hakkında bilgi alabilmek için VisitScotland çalışanlarıyla yüz yüze iletişim kurabilme olanağına sahip oldular.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.