Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

GetYourGuide D serisi finansmanda 75 milyon dolar elde etti. Bu rakamın tur ve etkinlikler segmentinde şirketin elde ettiği en yüksek finansman olduğu belirtildi.

Yeni yatırımcı Battery Ventures’un öncülüğünü ettiği tura, mevcut yatırımcılar KKR, Spark Capital, Highlan Europe, Sunstone Capital ve Nokia Groth Partners da katıldı.

Battery’den gelen yatırımın bir parçası olarak genel ortak Itzik Parnafes GetYourGuide’ın yönetim kuruluna katıldı.

Yapılan açıklamaya göre bu son yatırımlar uluslararası genişleme ve teknoloji için kullanılacak. Teknolojik gelişmesinin bir parçası olarak şirket, kişiselleştirilmiş öneri sunarak “yapay zeka ve makine öğrenimine” yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Açıklamada 2010 yılında kurulan şirketin son zamanlarda 10 milyon rezervasyon eşiğini geçtiği ve bu rezervasyonların neredeyse yarısının 2017’de yapıldığı belirtiliyor.

Tur ve aktivitelerin ise 135 milyar değerinde olduğu tahmin ediliyor ve 2020 yılına kadar bunun 183 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

GetYourGuide’ın CEO’su Johannes Reck “Bu yıl inanılmaz bir büyüme yaşıyoruz. Hem yeni hem de mevcut yatırımcılardan kazandığımız finansman, önümüzdeki devasa piyasa fırsatını yakalama yönündeki ilerlememize ilişkin güvenoyunun göstergesi” diye belirtti.

Nerdeyse iki yıl önce GetYourGuide 50 milyon dolarlık finansman sağlamış, Booking.com ile yapılan bir anlaşmanın detayları da açıklanmıştı.

Tur ve etkinlikler bölümü 60 milyon dolar yatırım yapacağını açıklayan asya merkezli Klook ile birlikte yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz