Kablosuz İnternet Eninde Sonunda Tüm Hava Yolcuları için Ücretsiz Olacak 0

Volv, son blog gönderisinde; insanların şu anda kablosuz internet bağlantısını bir “insan hakkı” olarak gördüğünü ve teknolojiye olan modern bağımlılık nedeniyle de eninde sonunda 30.000 fit yükseklikte bilet fiyatına dahil olarak Wi-Fi talebinde bulunacaklarını belirtti.

British Airways, tüm filosunda kablosuz internet bağlantısı sunacağını duyururken Volv; şirketlere havada Wi-Fi talebine kayıtsız kaldıkları taktirde “geride kalma riskiye karşılaşabilecekleri” ve “ ilgili kalma mücadelesi” vermek zorunda kalabilecekleri uyarısında bulundu.

Blog’a göre; “Diğer kabin içi eğlence formlarının gelişimine dayanarak, Wi-Fi sonunda herkes tarafından kullanılabilir hale gelecek; fakat şu anda mevcut trend, öncelikle birinci ve ticari sınıfa öncelik vererek ekonomi sınıfında düşük hızda ya da kullanıcı başına ödeme seçenekleriyle bu imkanı sunmak yönünde.

“Teknoloji daha yaygın bir hale gelirken, havayolları büyük olasılıkla ek bakım masraflarıyla bilet üzerinden maliyetlendirme yaparak herkes için ücretsiz kablosuz ağ bağlantısı sağlama yönünde harekete geçecek.

Şu anda bazıları için anlamsız bir lüks gibi gözükse de, hava yolculuğu tarihi ve tabi ki kablosuz ağ teknolojisi göz önüne alındığında, bu durumun her zaman geçerli olmayacağı öne sürülmekte. Bu teknolojiyi sağlayamayacak olanlar ya da sağlamak istemeyenler ise sektörle bağlantıda kalmak için mücadele ederek müşteri deneyiminde konfor ve rahatlığı ön plana çıkaracaklardır.”

Blog ayrıca; düşük fiyat sunarak pazardan daha fazla pay alan havayolu firmalarının kablosuz ağ bağlantısını daha fazla değer sunmak için kullandıklarını da belirtti.

Volv, uçak içi eğlence konusunda geleceğin, yolcuların kişisel cihazlarında olacağını da öngörüyor. Wi-fi sayesinde, alışık olunmayan uçuş ekranlarının kaldırılarak bu durumun yolcuların lehine kullanılabileceğini, el tipi cihazların kullanılmasıyla daha fazla koltuk yada bacak aralığı için alan yaratılacağını ve yolculara konfor ve hareket alanı sağlanacağını da belirtti.

Blog’a göre; “Uçaklarından koltuk arkası ekranları kaldıran havayolu şirketleri uçak ağırlığını büyük oranda azaltabilir, yakıt ve maliyet tasarrufu sağlayabilirler. Bu ekranların çıkarılması, yolcu için daha fazla bacak alanı olacağı ve koltukta sıkışmaya sebep olan güç ünitelerinin de olmayacağı anlamına geliyor.

Volv, herkes için ucuz Wi-fi sağlanması konusunda engellerden de bahsetti; sorun bağlantı sağlanmasıyla ilgili değil; fakat birden fazla ülke için farklı yasal düzenlemeler mevcut. Örneğin; Çin üzerinden uçarken, yolcular Google’a bağlanmak istediklerinde bağlantıyı kaybedecekler.

Tabi ki Birleşik Krallık, Birleşik devletler gibi bazı ülkeler tarafından getirilen son dizüstü ve diğer büyük cihaz yasakları da engelleyici bir durum.

Blog’a göre; “Bu yeni güvenlik önlemleri uçuşlarda izin verilen teknolojiyi kısıtladı. Havayolları, uçakta kablosuz internete para ödeyerek kendi cihazlarını kullanmayan yolcular için, bu yasakların uzatılabileceği ihtimalini düşünmeli”.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.