Google Map Size Günün Hangi Anında Seyahat Etmeniz Gerektiğini Öneriyor!

Seyahat ederken hiçbirimiz trafikte sıkışıp, vaktimizin boşu boşuna ölmesini istemeyiz. Mesela İstanbul’da bir turistsiniz, ve kötü bir kararla tam trafik saatinde yola çıktınız. Var olan kısıtlı zamanınızın trafikte ölmesi tadınızı kaçırabilir. Google Maps’in yeni özelliği bu tarz can sıkıcı durumlar için önlem alıyor.

Kullancılarını hangi saatlerde seyahat etmeleri gerektiği ile ilgili bilgilendirecek olan Google Maps seyahat planlamasında büyük yardımda bulunuyor olacak.

Google, Google Maps‘e eklediği yeni bir özellikle en uygun seyahat dönemi ile ilgili öneride bulunacak. Varış saati tahminli özellik şu anda Android’lerde kullanılmaya başlandı fakat ne zaman iOS’e geleceği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Google Maps, her zamanki gibi tahmin edilen seyahat sürecini ve varış saatini gösterirken sayfanın yan bir köşesinde de günün diğer saatlerinde çıkıldığında seyahatin ne kadar süreceğini açıklayan grafikler içerecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!