Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEGITTUR ve FITUR, mobil uygulamaların, seyahatlerini planlayan turistler açısından kazandığı öneminin farkına varılmasıyla ortaya çıkan ve The AppTourism Awards adını taşıyan, mobil cihazlara yönelik turist uygulaması yarışmasının beşincisine start verdi.

Yarışmanın amacının, hem ulusal hem de uluslararası çapta, turistlere seyahat planlamaları sırasındaki deneyimlerini bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olan en iyi mobil uygulamalarının tanınması olduğu belirtiliyor.

Mobil uygulamalar, yarışmaya yedi farklı kategoride katılabiliyor: akıllı saatler için en iyi mobil uygulama, en iyi ulusal destinasyon rehberi, en iyi spor, doğa ve macera turizmi mobil uygulaması, en iyi kültürel ve şarap-gastronomi turizmi mobil uygulaması, en iyi turist hizmetleri mobil uygulaması, en iyi uluslararası destinasyon rehberi mobil uygulaması ve en iyi uluslararası turist hizmetleri mobil uygulaması.

Yarışmanın gerçekleştirildiği önceki dört organizasyona, 450’nin üzerinde mobil uygulama aday olarak katıldı ve katılımcıların %70’i ulusal kategorilerde, %30’u ise uluslararası kategorilerde yarıştı.

AppTourism Awards yarışmasının jürisi ise teknoloji, turizm, çevrimiçi pazarlama ve haberleşme sektörlerinden profesyonel uzmanlardan oluşacak.

Yarışmanın ödülü ise İspanya Enerji, Turizm ve Dijital Politika Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren SEGITTUR ve dünyanın önde gelen turizm ticaret fuarlarından biri olan FITUR tarafından, kendi farklı kategorilerindeki en iyi turist mobil uygulamalarına verilen tanınırlık olacak.

Ulusal mobil uygulamalar kategorisinde yarışan adaylar ise ayrıca İspanya’nın resmi turizm portalının (www.spain.info) mobil uygulama havuzuna dahil edilecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz