Trivago, Bağımsız Otellerle Daha İyi İlişkiler Geliştirmek İçin Yeni Bir Bölüm Oluşturdu

Expedia’nın sahibi olduğu otel meta arama internet sitesi Trivago, şirket bünyesinde bağımsız otel işletmecileriyle ortaklıklar geliştirme görevini yürütecek olan yeni bir bölüm kurdu.

Trivago Hotel Relations, dünyanın dört bir yanındaki otel işletmecilerine, çevrimiçi dünyada daha rekabetçi olmaları ve işletmecisi oldukları otellerin web siteleri üzerinden daha çok sayıda doğrudan rezervasyon gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya odaklanacak.

Trivago’nun idari yöneticisi ve CRO’su (Chief Revenue Officer) Johannes Thomas, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Bu hamle ile istisnai düzeyde nitelikli uluslararası satış gücümüzü ölçeklendirme ve otel işletmecileriyle daha güçlü bağlar kurma becerilerimizi hızlandırıyoruz. Söz konusu hamle, otel işletmecileriyle daha yakın bir biçimde çalışmamıza ve onları, doğrudan pazarlama çalışmalarında başarılı bir konuma getirme konusunda daha iyi bir biçimde desteklememize olanak sağlayacak.”

“Aynı zamanda, bir satış organizasyonunu ölçeklendirmenin, bir teknoloji organizasyonunu ölçeklendirmeyle karşılaştırıldığında farklı bir kültür, işletme modu ve bir dizi beceri gerektirdiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Hedeflerine bağlı bir şirket olmanın, şirkete kendi kimliğini belirlemesi konusunda ihtiyaç duyulan özgürlüğü sunduğu inancını taşıyoruz.”

Trivago Hotel Relations’ın merkezi, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yer alıyor ve bu departman, Trivago’nun dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 310,000’den fazla otel işletmecisiyle olan ilişkilerinden sorumlu tüzel kişi olacak.

Tek mülkiyetli bu şirket, 21 ülkeden 160 çalışan ile faaliyetlerine başlayacak ve 2018 yılında ekibini büyütme hedefini taşıyor.

Trivago yetkilileri, bir teknoloji organizasyonuyla bir satış organizasyonunun birbirinden farklı gereksinimlerinin, kendi kimliğini, kültürünü ve işveren markalandırmasını oluşturabilen, belirli bir alana odaklanmış, satışlarla ilgilenen bir yan kuruluşun oluşturulması kararına ilham verdiğini belirtti.

Bu yeni şirket, mühendis alımı yapmak yerine dünyanın dört bir yanından alanlarının en iyisi olan satış uzmanlarını işe almayı amaçlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!