Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Qatar Airways, küresel rota ağını sağlam bir biçimde genişletme çalışmalarına, Malezya’daki ikinci bir destinasyona yapmaya hazırlandığı uçuşlarla devam ediyor. Ödüllü havayolu şirketi Qatar Airways, Penang’a doğrudan uçuşlara 6 Şubat 2018’de başlayacak.

Filosunun amiral gemilerinden Boeing 787 Dreamliner tipi uçaklarla Qatar Airways, Penang’a haftada üç uçuş gerçekleştirecek. Geniş bir kabin ile özel olarak tasarlanmış kabin içi detaylara sahip olan uçakta 22 Business Class koltuğu ve 232 ekonomi sınıfı koltuğu yer alacak. Boeing 787 Dreamliner ayrıca düşük irtifadaki basınca eşdeğer bir basınç düzeyi, iyileştirilmiş hava kalitesi ve ideal bir nem oranı sunarak yolcuların seyahat ettikleri noktaya dinç bir şekilde varmalarını sağlıyor. Yolcular ayrıca Qatar Airways’in pek çok eğlence seçeneği sunan, gelişmiş uçuş içi eğlence sisteminin keyfini çıkarma imkanına sahip olacak.

Malezya’ya ilk uçuşunu 2001 yılının Aralık ayında gerçekleştirmiş olan Qatar Airways, günümüzde ülkenin başkenti Kuala Lumpur’a günde üç uçuş gerçekleştiriyor. Şirket Asya’da devam eden genişleme çalışmalarının bir parçası olarak Tayland’daki Krabi şehrinin yanı sıra, Vietnam’da yer alan Ho Chi Minh ve Hanoi şehirlerine, sırasıyla Aralık 2017 ve Ocak 2018’de ek uçuşlara başlamaya hazırlandığını duyurdu.

Qatar Airways, tatilcilerden gelen, Güneydoğu Asya’da yer alan destinasyonlara yönelik artan talebi karşılamak için Tayland’da uçuşlar gerçekleştirdiği dördüncü destinasyon olan Chiang Mai’ye uçuşlara başlayacak. Şirket 2017 ve 2018 yıllarında Canberra, St.Petersburg ve Cardiff’in aralarında bulunduğu daha çok sayıda heyecan verici destinasyonu uçuş ağına dahil edecek.

Katar’ın ulusal havayolu şirketi olan Qatar Airways, dünyanın en genç uçak filolarından birisiyle en hızlı büyüyen havayolu şirketleri arasında yer alıyor. Sektördeki yirminci yılını kutlamakta olan şirket, altı kıtadaki çeşitli iş ve tatil merkezlerine, 200’den fazla uçaktan oluşan modern bir filoyla uçuşlar gerçekleştiriyor.

Penang şehrinin kalkış veya varış noktası olarak yer alacağı uçak seferlerine dair bilgiler ise şu şekilde:

Doha’dan Penang’a à Kalkış: 02:30, Varış: 14:30

Penang’dan Doha’ya à Kalkış: 20:30, Varış: 23:20

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz