Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sizin baştan sona en iyi seyahat deneyimine sahip olmanızı istiyoruz. Bu uygulamalar sizi rahat ettirecek böylece seyahatinizin tadını çıkarmaya odaklanabileceksiniz.

Uygulamalar gezginlere uçak rezervasyonu için en iyi zamanı bildirmekten kamera aracılığıyla yabancı bir menüyü çevirmeye kadar her konuda yardımcı olabilir. Mevcut 2 milyon uygulama içinden bu ücretsiz uygulamalar işlevselliklerine ve kullanışlılıklarına  göre dijitalle haşır neşir her türlü seyahat meraklıları için seçildi.

Bu kullanımı kolay, sadece uygulama aracıyla uçuş fiyatları aramak için harcadığınız zamandan tasarruf edin. Hopper, belirli bir rotaya bilet almak için iyi bir zaman mı bildirmek amacıyla trilyonlarca uçuş fiyatı ücreti arşivini analiz eder, potansiyel fiyat düşüşü ve olası fiyat yükselişinden önce ne zaman rezervasyon yaptırmanız gerektiğinden emin olmanız için tahmini bir zaman aralığı sunar. Beklemek istiyorsanız ya da birden çok rota arıyorsanız, rotaları kaydedebilir ve fiyatlar düştüğünde haberdar edilirsiniz. Uçuş aramanın yanı sıra, kullanıcılar bu reklamsız uygulama ile uçuş için alışveriş yapabilirler.

Size son dakikada otel bulması için Agoda’nın konumunuzu kullanmasına izin verin ya da önceden 925.000 otel arasından arama yapın. Ancak arama yaparsanız, uygulama size bir liste ve otel seçeneklerinin bir haritasını gösterir, seçtiğiniz tarih ve yerde bir uygun yer olup olmadığını belirtir. Basit ama sofistike bir uygulama olan Agoda, sonuçları daraltmanıza yardımcı olacak arama filtreleri ve fiyatları nasıl görüntüleyeceğinize dair (çeşitli para birimlerinde, taban fiyattan toplam fiyata kadar) seçenekler de içerir. Her otel sayfası fotoğraflar, değerlendirmeler, imkânlar ve karar vermenize yardımcı olacak diğer bilgileri içerir.

Google seyahat için faydalı birkaç farklı uygulamaya sahip. Bunlardan biri ise çeviri aracı. Google Translate, yazarak, sesle ya da kamerayla (fotoğraf aracılığıyla çevrilebilecek yaklaşık 30 dil mevcut) kullanıcıların 103 farklı dilde çeviri yapmasına yardımcı olur. İhtiyacınız olduğunda çıkarmak için belli çevirileri favorilere alarak zaman kazanabilirsiniz. Ve eğer seyahatinizde uluslar arası mobil veri kullanmayı planlamıyorsanız, 50 dil indirilip off-line çeviriler için kullanabilirsiniz.

Yurt dışındayken hücresel veri ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız ihtimaline karşı, bu ücretsiz uygulama cihazınıza detaylı off-line haritalar indirmenize izin veriyor. Bir adrese ya da seçili bir konuma doğru araba kullanırken, yürürken ya da bisiklet kullanırken sizi adım adım yönlendiren navigasyonunun yanı sıra, her bir harita oteller ve ATMler dâhil olmak üzere yakında neler olduğunu gösteren farklı ve kullanışlı araçlar içeriyor.

Sadece nerede yiyeceğinize değil ne yiyeceğinize karar vermenize yardım etmeye odaklanarak, bu uygulama bulunduğunuz bölgedeki yiyecekler için görsel bir menü işlevi görüyor. Bu uygulamayı kullanan diğer insanların önerilerini yedikleri yemekler hakkındaki fotoğraf ve bilgiler ile görebilir ve yemekleri deneyenlerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Her yemek aynı zamanda yemeğin mevcut olduğu restoranla ilgili bilgileri ve Yelp değerlendirmelerini gösteren bir link de içerir. Kullanıcılar aynı zamanda kendi sayfalarına da sahiptir. Eğer birinin önerdiği yemeği beğendiyseniz, diğer yemek seyahatlerini görmek için onları takip edebilirsiniz.

Karayolu seyahati meraklıları için Waze, toplum temelli bir haritalama, trafik ve navigasyon uygulamasıdır. Bölgedeki sürücüler herkesin zamandan tasarruf etmesi için gerçek zamanlı yol ve trafik bilgilerini paylaşırlar. Sürücüler bölgedeki benzin istasyonlarının fiyatlarını da paylaştığı için, benzinden bile tasarruf edebilirsiniz.

  • Yerel İpuçları İçin: Cool Cousin (iTunes)

Listemizdeki en yeni uygulamalardan birisi olan Cool Cousin, farklı sektör ve arkaplandan gelen yerliler tarafından düzenlenen haritalar içerir. Bir şehri seçtikten sonra, rehberinizin ya da “cool cousin”inizin kim olacağını seçersiniz. Örneğin, Londra’yı ziyaret etmek istiyorsanız ve yemeği seven biriyseniz, “cousin”lerden biri az bilinen açık hava mekânlarını ve favori teras restoranlarını paylaşabilecek bir gurme olabilir. Bir seferde birçok “cousin”den yardım alabilirsiniz. Uygulama şu an iPhone, iPad ve iPod touch için mevcut ve Londra’nın yanı sıra Tel Aviv, Paris, Roma, Berlin, Barselona, Lizbon ve Rio de Janerio gibi şehirleri de içeriyor. Geliştiriciler şu an android versiyonu üzerine ve daha fazla şehir eklemek için çalışıyor.

Uzmanlardan net bir ses ve görsel rehber eşliğinde yüzün üzerinde antrenman ile bu uygulama her yerde egzersiz yapabilmeniz için size yardımcı oluyor. Ekipmansız ya da spor salonu antrenmanlardan birini seçin. Size uygun miktarda süreye, farklı seviyelerde yoğunluğa,ya da yeni hareket halinde rutininizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak diğer faktörlere göre sıralayın.

Amerikan Red Cross tarafından oluşturulan bu uygulama, kedi ve köpek sahipleri için gerekli bir kaynak. İlk yardım ve acil durumlar için adım adım talimatlara erişimin yanı sıra bu uygulama, özellikle evcil hayvanınız ile birlikte seyahat ediyorsanız çok kullanışlı.  Uygulamanın acil durum sekmesinden kullanıcılar bölgedeki en yakın veterinerlere bakabilirler. Pet First Aid aynı zamanda BringFido tarafından desteklenen hayvan-dostu otelleri bulma aracını içerir ve de arabada, havada ya da tekne seyahati sırasında ve öncesinde evcil hayvan seyahatinde ne yapmanız gerektiği ile ilgili bir rehber de vardır.

  • Para ve Ölçü Birimlerini Çevirmek İçin: Convert Any Unit Free (iTunes)

Basit ve geniş olan bu uygulama, hızlı çeviriler yapmak için yardımcı olur. 44 kategoride 5.900’ün üzerinde birim ile, kolaylıkla para birimlerini karşılaştırma ve ölçü sisteminde ileri geri dönüştürmeler yapabilirsiniz. Bu uygulama sadece iPhone, iPad ve iPod Touch için mevcuttur.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz