Instagram Kampanyası Seyahat Markası İçin 16.000 Resim Oluşturdu 0

Birçok seyahat markası, bölgedeki üçte bir müşterinin kendisini hatırlamasından memnuniyet duyacaktır fakat her zaman bir şirketin yapabileceği daha fazla şey vardır, değil mi?

Avustralya’daki Stella Seyahat Servisleri Grubu’nun bir parçası olan online seyahat acentesi HelloWorld görünüşte böyle bir ölçeğe sahip olmakla övünebilirdi fakat Instagram dünyasında gezinenlerin hayalgücünü yakalamaya ihtiyacı olduğuna karar verdi.

2015 yılında HelloWorld, Halkla İlişkiler acentesi HolySmoke, özel dijital pazarlama platformu Stackla ve onun medya alım evi OMD Australia ile #HelloWorldRelay‘i kurmak üzere birlikte çalışmaya başladı. Bu fikir, her zaman her yerde resim paylaşma sosyal ağını kullanabilenleri hedefleme ve yoğun rezervasyon sezonuna aşağıdan giriş yaptığı için marka hakkında biraz ses getirme girişimiydi.

2015 Eylül Dünya Turizm Gününde itibaren, 80 sözümona instagram fenomeni, dünyadaki her yeri gösteren bir harita olan Stackla servisine 12 saatte hayatlarının bir gününü resmeden 12 fotoğraf yüklemekle görevlendirildi.

Her fotoğraf #HelloWorldRelay ile etiketlendi ve diğer kullanıcıların kendi fotoğraflarını Instagram’a ve diğer ağlara göndermeye özenmesi ile internette hızla yayılarak etkisini gösterdi.

Avustralyalı instagram kullanıcısının paylaşımı, akabinde instagramda paylaşılan muazzam sayıda 16,515 fotoğraf, 5,400 tweet ve sonraki 36 saat boyunca girilen 1000’in üzerinde Facebook  etkileşimi ile birlikte hızlı bir etki yarattı.

HelloWorld Ortaklıklar ve Pazarlama Stratejileri Başkanı Kate Shilling;

#HelloWorldRelay’den aldığımız sonuçlar bizi daha fazla mutlu edemezdi. Avustralyalı ve küresel katılımcılara, acentelerimize ve seyahat ortaklarımıza dünyanın gerçekten ne kadar mükemmel bir şekilde çeşitli ve güzel bir gezegen olduğunu bize gösterdikleri için gerçekten çok teşekkür ediyoruz.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.