Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Inflow Travel Summit Kurucusu Emre Gelen Röportajı

Inflow Travel Summit kurucusu Emre Gelen ile 18-19 Nisan tarihlerinde İstanbul Swissotel the Bosphorus’da gerçekleşecek etkinlik hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Bize biraz INFLOW Travel Summit  hakkında bilgi verebilir misiniz?

INFLOW Travel Summit aslında marka ve dijital platformda kanaat önderi olarak tabir ettiğimiz fenomenleri bir araya getiren bir platform. Temel hedefimiz daha çok influencer’ı daha çok markayla bir araya getirip yüksek etkileşim sağlamak ve hedefimiz doğrultusunda  18-19 Nisan tarihlerinde ilk etkinliğimizi  İstanbul Swissotel the Bosphorus’da gerçekleştiriyoruz.

INFLOW Travel Summit olarak sektördeki hedefiniz  hakkında bilgi alabilir miyiz?

Milli değerlerimizi ve turizmi ön plana çıkararak katkı sağlama isteği başlıca hedefimiz. Çünkü biz deneyimlerimizden Influencer Marketing’in ne kadar olumlu katkılar sağlayacağını biliyoruz; neden bunu ülkemiz için bu kadar önemli bir yer teşkil eden turizm sektörü için de uygulamayalım ki?

Oldukça önemli fenomenler bu etkinlikte yer alacak, isim verebilir misiniz?

Sosyal medyanın önde gelen 150 yabancı isimlerinden bazıları : Jennifer Tuffen (@izkiz), Alex Tienda (@alextienda), Dave &Deb Bouskill (@theplanetd), Türk influencerlardan ise Saffet Emre Tonguç, İdil Tatari, Ahmet Erdem, Sezgin Yılmaz  öne çıkan isimler diyebiliriz.

Etkinlikte en çok öne çıkacak konular nelerdir?

Dikkat çekici konulardan ziyade, bizim üzerinde durduğumuz ve etkinliğin geneline hakim olan yeni nesil pazarlama trendlerini, klasik pazarlama stratejilerinin arasına entegre etmek. İlk etapta turizm dikeyinde bu hareketin başlamasını amaçlıyoruz

Influencer Marketing  terimi ülkemizde 2015 ve sonrasında çok daha önemli bir hale geldi. Marka ve fenomen iş birliklerinde dikkat edilmesi gereken en büyük husus nedir?

Bir arkadaşınız ya da bir tanıdığınızın tavsiyesine duyduğumuz güven duygusu Influencer Marketing’de bir yapı taşıdır. Markalar Influencerlar ile iş birliği yaparken, takipçi kitlesinin güvenini kıracak reklam metinlerinden ziyade tavsiye şeklinde marka güveni aşılamaları en önemli unsurdur. Bunun yanı sıra hedef kitleye yönelik çalışmalar yapmak ise işin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Özellikle turizm sektörünün yaşadığı ağır kriz ortamında markalar sizce fenomen pazarlama faaliyetleri ile yaratacakları farkındalık bu dönemi daha kolay geçirmelerini sağlayabilir mi?

Farkındalık yaratmak işin büyük bir parçası; fakat bunu tamamlayıcı unsurlarla birlikte servis etmek gerekli.Yaşadığımız bu krizi uzun vadede olumluya çevirecek sonuçlar alacağımızdan son derece eminim.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2273 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir