En İyi 100 Destinasyon Belli Oldu 0

İngiliz şirket Euromonitor tarafından hazırlanan ve istatistiksel turizm verilerinden derlenen ‘Top 100 Destinasyon 2017’ raporunda ortaya çıkan sonuç Türkiye açısından oldukça şaşırtıcı… Özellikle Avrupa’daki top 10 şehir listesine Türkiye’den iki ilimiz girerken. Ayrıca ‘En güçlü performans’ gösteren 5 şehir arasında da sürpriz bir şehrimiz yer aldı.

Euromonitor tarafından hazırlanan ‘Top 100 Destinasyon 2017‘ oldukça kapsayıcı nitelikte. Hem turizm hem start-upların desteklediği ülkeler, coğrafi bölgelere göre nelerin neyi etkilediği ve mobil kullanımlar gibi birçok konuda coğrafi ranking ve veri sağlıyor.

Top 10 Avrupa Destinasyonlari

  1. Londra
  2. Paris
  3. Roma
  4. İstanbul
  5. Prag
  6. Barselona
  7. Milano
  8. Amsterdam
  9. Antalya
  10. Viyana

Euromonitor tarafından hazırlanan ‘Top 100 Dünya‘ listesinde ise dört şehrimiz yer alıyor. Bu listede İstanbul 15’inci sırada yer alırken Antalya 29, Edirne 68, Artvin 85’inci sırada kendine yer buldu.

Ayrıca raporda en şaşırtıcı sonuç ise bize göre Artvin’e ait. Artvin şehrimiz Heraklion, Atina, Budapeşte ve Madrid ile birlikte en güçlü performans gösteren beş şehir arasında yer alıyor.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.