Yerli Motosiklet Paylaşım Uygulaması Scotty 0

Dünyanın en kötü trafiğine sahip şehirlerinden biri olan İstanbul’da trafiği rahatlatmak için ardı ardına birçok uygulama açılıyor. Trafik yoğunluğundan kaçabilen tek motorlu taşıt ise motosiklet. Scotty işte bu iki noktayı birleştiriyor ve şoförlü scooter’ları ayağınıza getiriyor. 

Türk girişimi Scotty, Uber , Careem gibi uygulamaların motosiklet versiyonu diyebiliriz. Sadece anlık motosiklet çağırma uygulaması olarak karşımıza çıkan uygulamanın temelde amacı şehir trafiğinden kurtulmak isteyen kişilerin güvenli, ekonomik, zamandan tasarruf ederek ulaşmasını sağlayan bir uygulama olmak. Motosikleti olan bir kullanıcının trafikte zaman kaybetmek istemeyen, yeni deneyimlere açık, farklı alternatifleri yaşamak için heyecanlı kişileri belirli bir takım güvenlik standartlarını sağlayarak ulaştırması prensibiyle çalışıyor. Scotty şehri güzelleştirmek ve şehir hayatına değer katmak için yolunu, zamanını ve motosikletini paylaşan insanların sosyal platformu.

Eğitimli motorcularla çalışan Scotty, kullanıcılarına hızlı, eğlenceli, güvenli bir yolculuk vadediyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı açıp en yakın motorcuyu bulunduğunuz yere çağırmak.

400’den fazla motorcunun dahil olduğu Scotty, şimdiye dek 15 bin yolculuk (200 bin km) sayısına ulaşmış bile. İstanbul’da yıllık hacmi 1,5 milyar doları aşan bir pazardan Scotty de motosikleriyle pay almak istiyor.

Eğer siz de denemek isterseniz Scotty’nin Android ve iOS uygulamaları hemen indirebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.