Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Online seyahat acentası lastminute.com, paskalya tatili için gezilecek 10 top şehri açıkladı.

Seyahat süresi, hava şartları, yaşam masrafı gibi farklı değişkenleri akıllı matematik yöntemiyle hesaplayan data uzmanları, gezginleri çok sevindirecek.

Örnek verecek olursak; Letonya’da bulunan ve Nisan ayında 14 saatten fazla güneş ışığı gören Riga şehrinde Arjantin birası yalnızca 2 £.

Farklı internet sitelerinden toplanan bilgilerle oluşturulan dataya göre İngilizlerin yarısından fazlası (%53), gezilerine sıkıştırabildikleri kadar aktiviteyi sıkıştırmanın peşindeler. Yaklaşık çeyreği ise tatilde yaptıklarından fazla yapmış gibi göstermeyi tercih ediyorlar.

İşte liste:

  1. Riga
  2. Amsterdam
  3. Paris
  4. Venedik
  5. Krakow
  6. Roma
  7. Edinburg
  8. Budapeşte
  9. Prag
  10. Berlin

Lastminute.com pazarlama müdürü Yannic Pluymackers: farklı bir şehri görmek dünyanın farklı bir durumunu görmek gibi fakat genelde 48 saatlik (haftasonu) gezilerde bir şehrin sunabileceği her şeyi görmek imkansız. Bu yüzden kısayollar tercih ediliyor ve olabildiğince çok şey sığdırmaya çalışılıyor.

Paskalya tatili haftasonu, yeni bir yeri keşfetmek için mükemmel bir fırsat. Eğer ne istediğinizi, nereye gitmeniz gerektiğini bilirseniz, yeni bir yer keşfederken aileniz veya arkadaşlarınızla mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Birçok farklı değişkenlerin ortaya konulup çıkartıldığı bu listeden görmediğiniz bir şehir var ise, üst sıralara almayı unutmayın!

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz