İş Seyahatine Çıkanlar Paylaşım Ekonomisinden Kaçınıyor 0

İş seyahati yapan İngilizlerin üçte ikisi ortak ekonomi tipi konaklama ya da kara ulaşımı sağlayıcılarını kullanma konusunda isteksiz davranıyor.

Egencia tarafından, iş seyahati yapan 6000 binden fazla insana uygulanan ankete göre Birleşik Krallıktaki şirketlerin yüzde 41’i çalışanlarının Airbnb, Lyft, Uber ve HomeAway gibi servisleri kullanmasına izin veriyor.

Şirketlerin yüzde 13’ü bunların kullanımını aktif bir şekilde teşvik etse de konaklama ya da gezinme için sadece yüzde 28’i bu markaları kullanıyor.

Expedia Inc’e bağlı Egencia raporuna göre farklı alternatifleri tercih eden bu tür gezginler rahatlık, konfor ya da kültür faktörü yüzünden böyle yaptıklarını söylüyor.

Çalışmaya göre, dünya çapında seyahat eden yaklaşık 10 gezginden 3’ü kurumsal seyahat politikalarının daha kısıtlayıcı hale geldiğini hissediyor, bu rakam ABD’de yüzde kırka yükseliyor.

Egencia’nın Asya-Pasifik Müşteri Hizmetleri Müdürü Susan Olding “birçok şirketin yöneticileriyle ile ilgili kişiselleştirilmiş politikaları var fakat bu yeterli değil” diyor.  “Bununla birlikte, şirketler belki ‘yol savaşçıları’ için de seyahat politikalarını kişiselleştirmeyi göz önünde bulundurmak isteyebilirler”.

Stratejisini yumuşatmayan bir şirkette gerilime neden olabilecek faktörlerden bir diğeri de çalışanlara alternatif seçenekleri kullanmaları için fırsat vermek yerine, konaklama için otel zincirleriyle anlaşmalar imzalamada ısrarcı olmaları.

Bununla birlikte Egencia, bu uyarıların yanı sıra, müşteri tabanında paylaşımlı ekonomik servislere doğru açılıma sıcak bakan seyahat yönetim şirketlerinden birisi.

Rapor ise şöyle söylüyor:

“Bu seyahat sektörü iş seyahati yapanları şüphesiz cezbediyor fakat, şirketler seyahat eden kişinin güvenliği, sigortası ve yükümlüğü ile ilgili potansiyel sonuçları göz önünde bulundurmak isteyebilirler”.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.