2015’in En İyi YouTube Seyahat Kampanyaları 0

Günümüzde, seyahat edenlerin bir çoğu, destinasyonları hakkında düşünce sahibi olmak için önceden fotoğraflara ve videolara online olarak bakıyor.

Bu görseller, seyahat markalarının pazarlama stratejilerini ve vitrinlerini oluşturmada, farklarını ortaya koymakta çok önemli bileşenler olarak yer almaktadır. Bir milyonu aşan kullanıcı sayısı ile YouTube videoları, hergün, yüz milyonlarca saatlik izlenme durumu ile milyarlarca kez görüntülenme sayısına ulaşıyor. Seyahat endüstrisinin, müşterileri ile buluşabilmek için, YouTube videolarını nasıl kullandığını araştıran çalışmalar yapılmaktadır.

Yazının devamında göreceğiniz 5 YouTube videosu, 2015 yılının, yaratıcılıkları, içerikleri ve viral elementleri açısından en müthiş videolarıdır.

  1. Singapore Invites: Singapore Tourism Board

Singapur Turizm Kurulu, insanlara Singapur hayallerini yaşama imkanı veren bir fikirle çıkmış. Harika bir deneyim yaşama şansını kazanmak için, katılımcıların, bu seyahatlerine kimi davet etmek istediklerinin adını paylaşıp, onlarla nasıl bir Singapur tecrübesi yaşamak istediklerini anlatmaları gerekiyordu. Singapur Turizm Kurulu, 25 dileğin gerçekleşmesi için harekete geçti ve ortaya bu başarılı kampanya çıkmış.

  1. Countryside is great: Visit Britain

İngiliz Turist Otoritesi (BTA), dünya çapında gezginleri etkileyebilmek için, pek çok ulusal park, ormancılık komisyonu, kanal ve nehir vakfı, Hertz otomobil kiralama ve diğer turist temsilcileri ile işbirliği yaparak 3 milyon sterlinlik ‘Countryside is GREAT’ kampanyasını gerçekleştirdi. Birleşik Krallık’ın farklı bölgelerini sunarak, nerede harika tecrübeler edinebileceğinizi ve buralara nasıl ulaşabileceğinizi gösteriyorlar. Dijital ve baskı ile yürütülen kampanya Almanya’da 15 milyon, Amerika’da 65 milyon görücüye ulaşmış.

  1. A different Paris: Airbnb

Airbnb, geçen yıl Eylül ayında, uluslar arası pazarlama şirketler grubu olan TBWA/Singapur ile iş birliği yaparak, asyalı turistleri/gezginleri hedeflemek için ‘A Different Paris’ YouTube reklamını yapmış. Çekimleri Sydney’de yapılan videoda, Asyalı bir kadın, Fransız başkentine yaptığı son gezinin hatıraları hakkında konuşuyor. Airbnb’nin YouTube kanalında üç farklı versiyonu yayınlanan videolar, toplamda 1937055 kullanıcı tarafından izlendi.

  1. A week in Turkey: Home Turkey

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Turkey: Home’ kampanyası, ülkemizin tanıtımını yapmak ve uluslar arası turistlerin dikkatini çekmek için yapılmış. Kampnaya, Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi farklı dijital platformda başarıyla yürütülmüş ve Facebook sayfası en iyi marka sayfası olarak seçilmiş ve bütün platformlarda toplam 4 milyon abone sayısına ulaşmış.

  1. Benfica safety video: Emirates

Emirates hava yollarının uçuş görevlileri, YouTube videosunda, bazı seyahat markalarının, online kitleleri ile buluşabilmek için tamamen farklı bir yol izleyebilceğini göstermişler. Estádio da Luz (Portekiz) stadyumunda, Benfica ve Sporting Lisbon arasında yapılacak olan maçtan dakikalar önce, sekiz uçuş görevlisi sahaya gelerek, uçuş güvenliği hakkında bilgi verdikleri yönteme benzer bir şekilde maç öncesi talimatları gösteriyor. 2015 ekim ayının sonlarına doğru yayınlanan video 2 milyon görüntülenme sayısına ulaştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe