Kuoni, 2016 Yılı Dünya Trendleri Raporunu Açıkladı.

Lüks tur operatörü Kuoni, 2016 yılı Dünya Trendleri Raporunda insanların hayalini kurdukları tatil konusunda daha fazla harcama yapmaya hazır olduklarını ortaya koydu. Raporda, macera ve kültür gezilerine olan talep son iki yılda deniz, kum ve güneş tatiline olan talebe kıyasla iki kat fazla arttı.

Raporda bu yıl Japonya, Myanmar, Kenya ve Namibya üst sıralarda kendine yer buldu.

EŞCİNSEL BİR ÇİFT MALDİVLER’DE 25 BİN TL HARCIYOR

Maldivler’e giden eşcinsel bir çiftin harcamasının 5 bin 951 pound (25 bin TL) olduğu belirtilen raporda, Vietnam’ın da yükselişte olduğuna dikkat çekildi. Vietnam’ın İsviçre’de en çok tercih edilen 20 destinasyon arasında 12. sırada olduğu da raporda yer verilen bilgiler arasında.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ DÜŞÜŞTE

Uzun süredir ortadoğudaki istikrarsızlık nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) olan talep ciddi oranda düştü. Geçen yıl listede 8. sırada olan BAE, bu yıl 15. sıraya geriledi.

RAPORDA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Döviz krizinin ardından İsviçre’deki rezervasyonlar yüzde 25 oranında azaldı.

Son zamanların popüler ve listenin son 2 yıldır en hızlı artış gösteren ülkesi olan Vietnam kendisine 12. sırada yer buldu.

Yatak kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle Küba taleplerinde gerileme yaşandı ve listede 1 sıra aşağı düştü.

Güney Afrika, Seyşeller ve Tanzanya, İsviçre’de başarı hikayesi yazan diğer 4 destinasyon oldu. ABD, Antigua ve Saint Lucia yükselişte olan diğer destinasyonlar olarak öne çıktı.

Kuoni Genel Müdürü Derek Jones, “Seyahat etmenin insanların yaşam tarzının seyahat üzerinde son derece belirleyici olduğunu belirtti. Jones, “Bu yıl dünyada seyahat manzarası değişiyor. Fiyat duyarlı plaj tatillerinin aksine, İngilizlerde keşfetmeyi arzu ettkleri destinasyonlara dair bir özlem olduğunu görüyoruz.” değerlendirmesini yapıyor.

Raporda, Tunus’taki terörist saldırı ve Yunanistan’daki ekonomik krize rağmen küresel seyahatte bir yavaşlama olmayacağı belirtiliyor

Araştırmaya katılan seyahatçilerin tercihleri incelendiğinde, Mısır’ın listedeki ilk 30’un bile dışına çıktığı, geçtiğimiz aylardaki terör saldırılarından dolayı Türkiye ve Fas’ta ise büyük gerilemeler olduğu görülüyor.

İngiliz Poundu’nun diğer para birimleri karşısında hala değerli olması nedeniyle, İngiliz tatilci hem yakın ve orta, hem de uzak destinasyonlarda en uygun fiyata tatil satın alma şansına sahip kılıyor.

kuoni1

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayın

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!