Viral Hale Gelmek ve Rezervasyon Talebi Oluşturmak için Atılması Gereken 3 Adım

21. yüzyılda çevrimiçi veya çevrimdışı gördüğümüz her pazarlama kampanyasının arkasında öyle ya da böyle bir strateji var. Pazarlama kampanyaları ürününüz için marka bilinirliği yaratmak, uzun vadede ilgi uyandırmak ve gelir artırmak için kullanılıyor.

Bununla birlikte,pazarlama kampanyanızı diğerlerinden farklı kılmak ve bir ihtimal viral olmasını sağlamak için kitlenizin dikkatini büyük çaplı olarak yakalamanız gerekiyor.

Facebook, Twitter veya Instagram‘daki haber akışınızı tararsanız, büyük bir tepkiye neden olan tartışmalı bir reklam, makale veya bildirimle çok çabuk bir şekilde karşılaşacaksınız ve paylaşım ve internet üzerinde etkileşim yoluyla ivme kazandığını göreceksiniz.

Aynı konsept oteller için de geçerlidir; ancak pazarlama kampanyasının arkasında güçlü bir “Benzersiz Satış Teklifi” (USP) oluşturma yeteneği, istediğiniz sonuçları elde etmek için çok önemlidir. Kampanyanızı viral hale getirmek için yeterince dikkat çekmek üzere benzersiz bir konsept gerekiyor; ancak yine de yeterince çekici olmasına rağmen belirli kitle otelinizde kalmaya itiraz edecektir . Bir sonraki kampanyanızın viral hale gelmesi için işte size ipuçları:

Önemli Tarihler:

İyi bir pazarlama kampanyası planlamak için yeni yıl, sevgililer günü veya bayramlar gibi özel günler herkesin takvimindeki önemli tarihlerdir. Bunları not edin ve ayrıca, doğum günleri, düğünler gibi kişilerin kişisel takvimlerindeki büyük günleri de düşünün. Elinizden gelenin fazlasını yapın ve rekabetçi olun veya sıradan olmayan özel bir teklif yaratın. Örneğin; büyük gün için fit kalmaya çalışan biri için; “7 Gece konaklayın ve sizi zinde tutmaya yardımcı olmak üzere tüm kalışınız boyunca kişisel bir eğitmeniniz olsun” şeklinde.

Çevrimiçi olarak dikkat çekmeye başlamak için ise, otelinizin benzersizliğini ve kişiliğini göstermek üzere video veya resim kullanmak genellikle en etkili yöntemdir ve dikkat çekicidir. Örneğin videonuzu özellikle belirli bölgede yakında evlenecek olan insanlara pazarlayın ve hatta bu kişilerin bir spor salonu üyeliği de olsun.

Tanıdığınız Kitleden En iyi Şekilde Yararlanın

Son dönemde, ister yenilenmiş odalarınızın, isterse SPA ya da restoran deneyim tanıtımlarınız olsun marka bilinirliğini oluşturmak için sosyal etki yaratanlar da otelcilik sektöründe önemli bir hale geldi. Bu kişiler, sitenize yeni bir akış sağlıyorlar. Eğer bu yöntemi seçerseniz, bu kişilerin hedef demografik kitlesi kimlerden oluşuyor bunu dikkate almak önemli, bu yüzden de markanıza ya da pazarınıza uyduğundan emin olun.

Tanıtımızı indirim kodu ile gerçekleştirdiğinizde, bu yöntemin getirisini, geri dönüşleri ölçmek zordur. Bu yüzden de bağlantılarınızı, topluluğunuzdaki ağları kullanın ve sizi takip eden insanları mülkünüzde kalmaya ve sevdikleriyle paylaşamaya davet edin.

Kampanyanızın Nasıl Göründüğünü Anlamak İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanacaksınız?

Sosyal medya reklamları özellikle mobil kullanıcıların artışıyla akışta önemli bir yere sahip. Oteller, mobil cihazların masaüstünü aştığını ve gelir bakımından aynı yöntemi kullanmaya başladığını görüyor. Birçok otel için en önemli referans Facebook ve akış; sponsorluktan, en çok paylaşılan gönderilerden ve de organik bağlantılardan oluşuyor.

En önemli şey ise sadece çok paylaşılan ve organik bağlantıların sizi takip eden insanl ar tarafından görüleceğini bilmek. Sponsorlu gönderiler kampanyanızın hedef pazarına dayalı kitleye yönlendiriliyor.

Eğer takipçi kitleniz küçükse ya da Facebook aracılığıyla güçlü bir tekrar eden geçmiş rezervasyon performansı kaydı yoksa o halde sizin için en iyisi sponsorlu reklamlara oynamak olacaktır.

Bunlar yalnızca, bir sonraki kampanyanızın viral olmasına yardımcı olmak için birkaç taktik ve eğer markanız ya da mülkünüz hakkında duyurmak istediğiniz bir şeyler varsa mutlaka denemeye de değer.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!