Güneş Tutulmasının Keyfini Tren Turları ile Yaşadılar!

Oldukça yeni açıklanan bir tanımda, Amtrak seçkin yolcularını Illinois‘e, güneş tutulması en iyi izleyebilecekleri noktaya taşıyacağını açıklamıştı. Bir günden daha kısa bir sürede 409 mevcut bileti satılan güneş tutulması trenleri, yolcularını Chicago’dan Carbondale, Illinois’e götürdü!

Carbondale, tam güneş tutulmasının görülebileceği bir konumda. Bu sebeple, 1979 yılından bu yana görülmeyen, ender rastlanan bu harika gökyüzü olayını görüntülemek için buranın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi yerlerden biri olduğu düşünülüyor. Tutulmadan önce, yolculara Carbondale Güneş Tutulmasını kutlamak için bir günlük etkinlikler hazırlandı. Birden fazla satıcı, Amtrak sponsorluğundaki etkinliğe katıldı ve bilet sahiplerini eğlenceye davet etti!  

Ayrıca, Amtrak yolcularının göz sağlığını önemseyerek,  zarar görmemelerini sağlamak için, yolculara koruyucu tutulmaya özel gözlükler sağladı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!