Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

TripAdvisor’ın İkinci Çeyrek Gelirlerinde Düşüş Yaşanırken Otel Dışı Gelirlerinde Artış Söz Konusu

TripAdvisor'ın bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği net gelir geçen yıla göre düşüş gösterirken otel dışı gelirlerde ise artış söz konusu.

© by http://www.bmmagazine.co.uk/newswire/missed-expectations-cause-tripadvisor-shares-sink/

TripAdvisor, ikinci çeyrekte elde ettiği net geliri 27 milyon dolar olarak açıklarken, geçen yılın aynı döneminde elde edilen 34 milyon dolarlık net gelir ile karşılaştırma yapıldığında net gelirde %21 oranında bir düşüş söz konusu. Toplam gelir ise %8 artarak 424 milyon dolara yükseldi.

TripAdvisor için sevindirici olan rakamlar, şirketin otel dışı çekim merkezleri işletmesinden geldi, buradan elde edilen gelirde %31’lik bir artış görüldü.

CEO Stephen Kaufer, şirketin sektörde yer alan bu işletmeyi kar için değil; fakat büyüme sağlamak için yönettiğini belirtti.

Şirket 2014 yılından Viator’ı satın alarak 3 ila 5 yıllık bir strateji geliştirmişti, bu noktada Finans Direktörü Ernst Teunissen ise; “şuanda ulaşmak istediğimiz noktaya biraz daha yaklaştığımızı görüyoruz” dedi.

Kaufer; “Çekim merkezleri kısa, orta ve uzun vadede bizim için en büyük avantajlara sahip yerler, bu anlamda da alanda lider olduğumuzu öne sürebiliriz” dedi.

Kendisi; TripAdvisor müşterilerinin genel olarak otel rezervasyonu ile birlikte turistik yerlere rezervasyon gerçekleştirmediğini kaydederken; “bizim sitemizdeler çünkü turistik yerleri arıyorlar” dedi.

TripAdvisor, ikinci çeyrekte yeni kullanıcı arayüzü üzerindeki son rötuşlarını da gerçekleştirdi. Kaufer, bu arayüzün daha akıcı bir otel alışveriş deneyimi sunacağını belirtti.

Kendisi; “Geliştirilen bu deneyim için pazarlama ekibi bir çok övgüyü hakkediyor, istediğiniz otele ulaşmak artık çok daha kolay.

İkinci çeyrekte TripAdvisor’ın hedeflerinden biri de “gezgin kitlemizi TripAdvisor’ın yalnızca yorumlar için değil; fakat aynı zamanda rezervasyon gerçekleştirirken fiyatlar konusunda da en iyi site olduğu konusunda bilinçlendirmekti” dedi.

Kaufer, bu anlamda da şirketin bu hedefi başarma konusunda “büyük ilerleme kaydettiğini” belirterek; “ne kadar çok gezgin seyahat rezervasyonu gerçekleştirmeden önce en iyi fiyatları bulabilmek için TripAdvisor’ı ziyaret ederse, uzun vadede gelir artışı, pazarlama verimliliği ve kar artışı da o kadar dönüşümsel olacaktır.

“Yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş alışveriş deneyimi, kullanıcıların Tripadvisor’a en düşük fiyatları bulma konusunda yardımcı olduğuna dair güveninin de artmasını sağlıyor” dedi.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.