Alipay, Yelp ile İşbirliğine Gidiyor

Çinli dijital ödeme platformu Alipay, değerlendirme ve öneri sitesi Yelp ile, Çinli gezginlere daha kişiselleştirilmiş içerikler sunma girişimi kapsamında ortaklık kurdu. Alibaba çatısı altında yer alan Alipay bir süredir, Çin sınırları dışındaki gezginlere yönelik olarak sunduğu ürün ve hizmetleri genişletme arayışı içerisindeydi.

Alizila blogunda, Alipay’in Kuzey Amerika şubesinin başkanı Souheil Badran’ın bazı açıklamalarına yer verildi: “Yelp ile ortaklığımız, dijital bir yaşam biçimine doğru ilerleme hedefimizi hızlandırıyor ve ABD’deki işletmelerin, başka yollarla erişilmesi güç olan Çinli gezginlerin oluşturduğu büyüyen kitleyle bağlantı kurmaları adına çok önemli bir fırsatı temsil ediyor.”

Yelp’in içerikleri Çinceye çevrilecek, böylece turistler Yelp’te yer alan değerlendirmelere, bilgilere ve önerilere erişebilecekler.

Yelp’in kurum ve işletme gelişiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Chad Richard, ortaklığa dair açıklamalarda bulundu: “Yelp’in içerikleri, hem gezginlere hem de yerlilere lokal olarak duyarlı bir mobil deneyim sunma konusunda her zaman olduğundan daha fazla önem taşıyor. Alipay ile işbirliğine giderek, Çinli tüketicilere, ABD’yi ziyaret ettikleri sırada yemek yemek, alışveriş yapmak, bir şeyler içmek, dinlenmek ve eğlenmek için en mükemmel lokasyonları bulmalarına yardımcı olabiliriz.”

Çin Turizm Akademisi’nin verilerine göre geçtiğimiz yıl, Çin’den hareketle seyahat eden turist sayısı, 2015’e kıyasla %4.3 oranında bir artış ile 122 milyon kişi olarak gerçekleşti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!