Sojern’e Göre, Masaüstü Bilgisayar Kullanımı Seyahat Aramasını Halen Yönetiyor 0

Sojern’in seyahat markaları için her yıl üç ayda bir sunduğu rapor, milyarlarca seyahat niyeti sinyalini, gezginlerin rezervasyon davranışları ve onlara nasıl ulaşacaklarını analiz ediyor.

2018’in ikinci çeyreğinde Kuzey Amerika’da seyahat aramalarının% 72’si masaüstünde gerçekleşirken Asya-Pasifik’te bu oran % 67 ve Latin Amerika’da ise % 64 olarak gerçekleşti.

Masaüstü, dünyanın çoğunda hakim olmasına rağmen, iki bölgede mobil arama baskın. Avrupa’da, seyahat aramalarının% 53’ünün mobil cihazlardan gerçekleştiği, Orta Doğu ve Afrika’da ise bu oranın % 52 olduğunu görüldü.

Sojern Pazarlama Başkan Yardımcısı Jackie Lamping; “Mobil cihazlar küresel doygunluğa yakın olmasına rağmen seyahat planlama arama hacminde masaüstünün ağırlığını koruduğunu görmeye devam ediyoruz.

“Mobilin (çoğunlukla Facebook ve Instagram’da sosyal paylaşım aracılığıyla süren) hayal ve ilham aşamalarında artan bir rol oynadığına dair açık bir kanıt olsa da, gezginler daha ayrıntılı araştırma seçenekleri bulmak için masaüstüne geri dönüyor, fiyatları karşılaştırıyorlar ve sonuçta emin olarak bir karar alıyorlar” dedi.

Sojern verileri ABD’de seyahat aramalarının yalnızca% 28’inin son çeyrekte mobil cihazlardan geldiğini gösteriyor.

Lamping; “Çoğu tüketici, fiyat karşılaştırması alışveriş deneyiminin masaüstünde daha iyi olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni, daha hızlı wifi, web sitesi yükleme süreleri, daha fazla içeriğe erişim veya birden fazla tarama penceresini eşzamanlı olarak açma yeteneğidir” diyerek ekledi.

Rapora ulaşmak için: https://www.sojern.com/travel-insights/2018-i3

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.