Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airtickets eski CEO’su Dimitris Kontogeorgos, Airtickets’ı “Tripsta Grubu’nun en sağlıklı şirketi” olarak tarif etti.

Kendisi; “Airtickets Grup’un Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne (IATA) yönelik toplam finansal yükümlülüklerini üstlendiğini belirtti.

Tripsta, Haziran sonunda “büyük bir likidite sorunu” suçlamasıyla uçak biletlerinin yayınını durdurmuştu.

Havayolu şirketi IATA’nın faturalandırma ve ödeme planı (BSP) üzerinden yapılan ödemelerde geri çekildikten sonra yalnızca “geçici olarak” işlem görmeyi durdurduğunu iddia etti.

Şirket, Yunanistan’daki borçlarını “muazzam” olarak nitelendiren raporlara rağmen, IATA ile “geri ödeme anlaşması” nı müzakere ettiğini iddia ettiğini iddia etti ve küresel dağıtım sistemi (GDS) Travelport’u “kötü niyetli davranış” ile suçladı.

Ancak, Yunan seyahat haberleri sitesi GTP, Tripsta’nın 2015 hesaplarının Temmuz 2016’daki bir denetimde, ana şirketi “kar eden ticari kuruluş” olma konusunda şüpheye düştüğünü bildirdi.

Ayrıca, bir çok okuyucu ”Tripsta / airtickets aracılığıyla satın alınan uçak biletlerinin iptal edildiğini” ve “iadeleri talep etmek için şirketle iletişime geçme çabalarının başarısız olduğunu” yorumunda bulundu.

Tripsta, Airtickets’in devralınmasının ardından Yunanistan’ın en büyük seyahat şirketi olmuştu.

Kontogeorgos, Airtickets’in 2015 yılında Tripsta tarafından satın alınmasından önce ve sonra kârlı olduğunu söyledi.

Tripsta, “kötü niyetli ve istismarcı davranışlar” iddiasıyla, çöküşünün ardından Travelport’a karşı yasal takibat başlatmakla tehdit etti.

Travelport şu iddiayı reddederek; “Tripsta ile yaptığımız işlerde herhangi bir haksızlık yaptığımızı kesin olarak reddediyoruz ve herhangi bir yasal işlemin başlatılması durumunda kendimizi şiddetle savunacağız” açıklamasında bulundu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz