Visa Travel Tools, Tatilde İhtiyaç Duyabileceğiniz Asistan Desteğini Sağlamayı Hedefliyor 0

Yurt dışı seyahatlerde en çok ihtiyaç duyulan ipuçlarını akıllı telefonlara taşıyan Visa Travel Tools, tatilde ihtiyaç duyabileceğiniz asistan desteğini sağlamayı hedefliyor.

App Store (iOS) ve Google Play’den (Android) akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebilen Visa Travel Tools, konuma göre hava durumu ve döviz kuru gibi bilgiler sunarak Visa kart sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıyor.

Visa Travel Tools, Türkiye dahil Avrupa’daki tüm Visa kart sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcılar uygulamanın ATM bulma özelliğini kullanarak en yakın ATM’lerden yerel para biriminde nakde kolayca ulaşabiliyor, döviz kuru çevirme özelliğiyle dünyanın her yerinde seyahat harcamalarını TL cinsinden kolayca hesaplayabiliyor ve favori döviz cinsini ana sayfaya ekleyebiliyorlar. Uygulama kullanıcıların konumunu algılayarak o ülkenin para birimini otomatik olarak seçiyor.

Kullanıcılar ayrıca kartlarının çalınması veya kaybolması durumunda bankalarına ulaşamasalar bile Visa’nın Küresel Müşteri Hizmetleri numarasını uygulama üzerinden arayabiliyor.

Detaylı bilgi için: visa.com.tr/seyahatuygulamasi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Visa Europe Avrupa genelinde 38 ülkede üye banka ve ödeme hizmetleri sağlayıcılarının sahipliğinde ödeme teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir.

Konuma göre para birimini seçiyor

Ödemeler ekosisteminin kalbinde yer alan Visa Europe, milyonlarca Avrupalı tüketicinin, şirketlerin ve devlet kurumlarının elektronik ödeme sistemlerine entegre olmalarına imkan sağlayan altyapı ve hizmetler geliştirmektedir. Üye bankaların sorumluluk alanları ise kart ihraç etmek, üye işyerleri ile anlaşmalar yapmak ve aidatları belirlemektir. Visa Europe ayrıca, en yoğun zamanlarda saniyede gerçekleşen 1,627 işlem ve yıllık toplam 18 milyardan fazla işlem ile Avrupa’nın en geniş ödeme ağına sahiptir.

Avrupa’da 500 milyon adet Visa kartı bulunmakta olup, her 6 Euro’luk harcamanın 1 Euro’su Visa kartları üzerinden gerçekleşmektedir. Visa kartları aracılığı ile gerçekleşen yıllık toplam kullanım hacmi 2 trilyon Euro’yu geçerken, yıllık alışveriş harcamaları da 1,5 trilyon Euro olarak gerçekleşmiştir.

Visa Europe, Visa markasının Avrupa’daki özel kullanımlı, feshedilemez ve daimi lisansını bünyesinde bulundurmakta ve bağımsız olarak faaliyet göstermektedir. Visa Europe ve Visa Inc 200’den fazla ülkede birlikte çalışarak Visa ödemelerinin küresel ölçekte gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe