Yerli Ulaşım Uygulaması Volt’a HERE’ın Sesli Navigasyonu Eklendi 0

Yeni yolculuk paylaşım uygulaması olma mottosu ile yola çıkan Volt, BMW, Audi ve Daimler AG tarafından 3 milyar dolar karşılığında Nokia’dan satın alınan HERE’ın sesli navigasyon özelliğini ekledi.

Yeni özellik ile Volt sürücüleri, Here tarafından desteklenen uygulama içi sesli navigasyon ve trafik bilgisi ile gidecekleri yere rotalama ve yönlendirmeyle ulaşabiliyor. Volt sürücüleri, İstanbul’da araba kullandıkça, trafik verisi biriktirmeye ve yaptıkları her yolculukla harita iyileştirmeye yardımcı olacaklar.

Yolcular da, araba konforunda İstanbul’un en uygun ulaşım alternatiflerinden faydalanabilecekler. Bu ortaklık, İstanbul için harika gözüktüğü kadar global anlamda da sektörde bir ilk.

Trafikteki 10 arabadan sadece 8’inde sürücü olmasından hareketle geliştirilen Volt, şu anda sadece İstanbul’da hizmet veriyor. iOS ile Android uygulamaları üzerinden kullanıcıları aynı yöne giden araç sahipleri ile buluşturan Volt, sürücüyü trafikte yönlendirirken sürekli olarak yolunun üstünde aynı yöne giden yolcu bulmaya çalışıyor.

Yolcuların gitmek istedikleri yeri haritadan belirlemesinin ardından uyguma, yolcu ile aynı yöne giden Volt kullanıcısı araçları buluyor. Uygulamanın bulduğu aracı kabul eden yolcu, araç sahibine kilometre başına 0.60 TL ödeyerek, yolculuk masrafını paylaşıyor.

Volt’taki sürücüler masraflarını karşılayarak ayda 500₺’ye kadar masraflarını karşılayabiliyor ve günde iki defa uygulamayı kullanmaları dahilinde ayda 100₺ garanti kazanabiliyorlar.

Kapak Görseli: Dripple

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe