TripAdvisor’ın İkinci Çeyrek Gelirlerinde Düşüş Yaşanırken Otel Dışı Gelirlerinde Artış Söz Konusu 0

TripAdvisor, ikinci çeyrekte elde ettiği net geliri 27 milyon dolar olarak açıklarken, geçen yılın aynı döneminde elde edilen 34 milyon dolarlık net gelir ile karşılaştırma yapıldığında net gelirde %21 oranında bir düşüş söz konusu. Toplam gelir ise %8 artarak 424 milyon dolara yükseldi.

TripAdvisor için sevindirici olan rakamlar, şirketin otel dışı çekim merkezleri işletmesinden geldi, buradan elde edilen gelirde %31’lik bir artış görüldü.

CEO Stephen Kaufer, şirketin sektörde yer alan bu işletmeyi kar için değil; fakat büyüme sağlamak için yönettiğini belirtti.

Şirket 2014 yılından Viator’ı satın alarak 3 ila 5 yıllık bir strateji geliştirmişti, bu noktada Finans Direktörü Ernst Teunissen ise; “şuanda ulaşmak istediğimiz noktaya biraz daha yaklaştığımızı görüyoruz” dedi.

Kaufer; “Çekim merkezleri kısa, orta ve uzun vadede bizim için en büyük avantajlara sahip yerler, bu anlamda da alanda lider olduğumuzu öne sürebiliriz” dedi.

Kendisi; TripAdvisor müşterilerinin genel olarak otel rezervasyonu ile birlikte turistik yerlere rezervasyon gerçekleştirmediğini kaydederken; “bizim sitemizdeler çünkü turistik yerleri arıyorlar” dedi.

TripAdvisor, ikinci çeyrekte yeni kullanıcı arayüzü üzerindeki son rötuşlarını da gerçekleştirdi. Kaufer, bu arayüzün daha akıcı bir otel alışveriş deneyimi sunacağını belirtti.

Kendisi; “Geliştirilen bu deneyim için pazarlama ekibi bir çok övgüyü hakkediyor, istediğiniz otele ulaşmak artık çok daha kolay.

İkinci çeyrekte TripAdvisor’ın hedeflerinden biri de “gezgin kitlemizi TripAdvisor’ın yalnızca yorumlar için değil; fakat aynı zamanda rezervasyon gerçekleştirirken fiyatlar konusunda da en iyi site olduğu konusunda bilinçlendirmekti” dedi.

Kaufer, bu anlamda da şirketin bu hedefi başarma konusunda “büyük ilerleme kaydettiğini” belirterek; “ne kadar çok gezgin seyahat rezervasyonu gerçekleştirmeden önce en iyi fiyatları bulabilmek için TripAdvisor’ı ziyaret ederse, uzun vadede gelir artışı, pazarlama verimliliği ve kar artışı da o kadar dönüşümsel olacaktır.

“Yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş alışveriş deneyimi, kullanıcıların Tripadvisor’a en düşük fiyatları bulma konusunda yardımcı olduğuna dair güveninin de artmasını sağlıyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.