Transfer Uzmanı Ski Lifts, Sea Lift Markasıyla Sahil Transferleri de Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor 0

Kayak merkezlerine transferlerde 14 yıl uzmanlaştıktan sonra Ski Lifts, yeni markası Sea Lifts ile plaj pazarına da giriş yapıyor.

Peki şirket bu hizmetiyle neler sunuyor ve acentalarla daha yakın çalışmayı nasıl gerçekleştirecek?

Ski Lifts 14 yıl önce kara aşık bir adam olan Nick Hadfield tarafından tek başına Fransız Alplerinde bulunan Morzine tesisinde kuruldu. Transfer uzmanı işletmenin Ticari Müdürü Phil Arger, “o süreçte yalnızca Hadfield’ın ve bir transfer aracının bulunduğunu” belirtti.

O zamandan beri de işletme hızla ilerleme kaydetti. Ödüllü transfer şirketi, Norveç’ten Fransa’ya Avrupa’daki her kayak ülkesinde bulunuyor ve Kuzey Amerika ve Kanada’da da varlığını arttırmayı planlıyor.

İşletme her kış 60.000 yolcunun transferini gerçekleştiriyor ve bu transferlerin %65’lik kısmını Cenevre’de gerçekleştiriyor.

Ürünleri, hınca hınç dolu otobüslerle bütçeli transferden, özel araçlara, özel transferlere ve helikopter yolculuklarına kadar değişiklik gösteriyor.

Arger; “Eğer müşterinizin istediği uzun bir Hummer ile kayak merkezine ulaşmaksa, biz bunu sağlayabiliyoruz. Bizler gerçek anlamda müşterilerin istediğini benzersiz satış politikamızın bir parçası olarak sunuyoruz. Eğer bir transfer istenmeyen şekilde gerçekleşirse tatiliniz de kötü başlayabilir; bizler böyle bir şeyin olmaması için buradayız” dedi.

Operatöre gelen işlerin yarısı Independence, Crystal ve Skiworld gibi tur operatörlerinin müşterileri ile yaptığı ticaretten geliyor.

Üçüncü taraf acentalar için ise seçenekler; firmanın web sitesinden white-label (bir başka üretici tarafından üretilen ürün yada servisi üretici firmanın izniyle kendi ürünü yada servisi gibi pazarlamak) yaparak tüm dönüşümlerde %10 komisyon kazanmak ya da Ski Lift aracılığıyla halka açık fiyatlardan %10 daha düşük fiyattan rezervasyon gerçekleştirmek, böylelikle fiyatlandırmayı da istedikleri gibi yapabilirler.

Sea Lifts ile Sahile Gitmek

Şirketin kardeş markası Sea Lifts, yaz pazarına hitap etmek üzere yakın zamanda kuruldu. Asıl amaç dini amaçlarla seyahat edenlere Lourdes transferleri için hizmet vermekti; ama marka bu hizmetleri 30 havaalanından Fransız Rivyerasına, Kuzey İspanya ve Portekiz’e kadar genişletti.

Sırada ise sayıları gittikçe artan golf müşterilerine yönelik golf özelinde bir ürün var.

Arger; “Golf pazarı pek çok açıdan kayak pazarına benzer bir demografik özellik taşıyor. Bu anlamda da çok sayıda grup ve ekipman transferi yapıyorsunuz.

“Arada lojistik anlamda bir fark var; birçok müşteri- örneğin; havaalalanından otele, otelden golf sahasına oradan da başka bir gol sahasına- çoklu yolculuklar gerçekleştiriyor, müşteriler seyahat başına ortalama 6 transfer gerçekleştiriyor, bu yüzden de gerçek bir paket” dedi.

Arger, Golf Lifts ve Sea Lifts olarak genişleyen pazara bir kez açıldıklarında iki yıl içerisinde Ski Lifts’ten daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduklarına inanıyor.

Acenta Fırsatları

Ski Lifts ve Sea Lifts şu anda hali hazırda HolidayTaxis ve SunTransfers’a tedarik sağlarken, Arger üçüncü taraf acentalarla doğrudan çalışmak üzere bir istekleri olduğunu, özellikle de karmaşık ve üst segment acentalarla çalışmak istediklerini belirtti.

Kendisi; “Rakiplerimizden bazıları gibi aracılarla üçünü taraflara ulaşmak yerine tedarikçilerle doğrudan anlaşıyoruz. Ayrıca, acentaları ve operatörleri bizleri arayarak telefonda rezervasyon yapmaları için cesaretlendiriyoruz. Ismarlama bir hizmet istiyorsanız biriyle konuşmamak gibi bir şansınız yok” dedi.

Bu yıl, şirketin özel ve VIP transferleri geçen yıl ile karşılaştırıldığında %65’e yükseldi. Arger, acentaların müşterilerin tatillerinin sorunsuz başlaması için nelere ödeme yapacağını küçümsememesi gerektiğini söyledi.

Kendisi çok önemli bir noktaya dikkat çekerek ; “Birçok insan daha özel bir seyahat gerçekleştirmek için 100 euro fazla ödemeyi göze alıyor” dedi.

Canlı fiyatlandırma, fiyatların diğer sağlayıcılara kıyasla daha keskin olması anlamına geliyor ve bu yazdan sonra acentalar hem kayak hem de yaz ürünlerinin rezervasyonunu tek bir sistemde gerçekleştirebilecekler.

Arger, nehir kruvaziyeri ve şehir turu gibi ürünlerin de ufukta olduğuna da işaret ediyor.

Arger, kalite ve hizmetin olağanüstü olacağında da ısrarlı; “sıra kayak transferlerine geldiğinde en iyisi biziz ve aynı hizmeti golf, kruvaziyer ve şehir turu hizmetlerinde de sağlayacağız” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe