Tükiye ve Tunus’tan İngiltere’ye Uçuşlarda Laptop Yasağı Kaldırılıyor 0

Türkiye ve Tunus’tan İngiltere’ye yapılan uçuşlarda kabin içi tablet, büyük telefon ve laptop gibi elektronik cihazların kullanımını kapsayan yasak kaldırılıyor!

İngiltere Ulaştırma Dairesi, bu hafta itibariyle başlayacak değişikliğin İstanbul Sabiha Gökçen ve Tunus’tan gelecek olan uçuşları kapsayacağını bildirdi.

İngiltere, Türkiye’nin yanı sıra Lübnan, Ürdün, Mısır, Tunus ve Suudi Arabistan’a kabin içi yasaklar getirmişti. Bu yasakların durumlar analiz edildikten sonra alternatif güvenlik önlemleri uygulaması getirilerek kaldırılması gündemde.

Birleşik Krallık hükümeti havacılık endüstrisi ve uluslararası ortaklarla yapılan görüşmeler sonrası getirilen ek ve zorunlu güvenlik önlemleri ile birlikte bazı sınırlamaları kaldırmaya başladı.

Kabin içi kısıtlamalar diğer Türk havalimanlarının yanı sıra (İstanbul Atatürk, İzmir, Bodrum, Antalya ve Dalaman), Kahire, Hurghada, Maraş Alam ve Luksor’un Mısır havalimanlarında; Suudi Arabistan’da Cidde ve Riyad; Ürdün’de Amman, Lübnan’da Beyrut’ta da hala geçerli.

Ancak DoT’a göre, bu havalimanlarından İngiltere‘ye uçan bazı havayolları kısıtlamalardan en yakın zamanda muaf tutulabilecek.

Yolcuların, kısıtlamaların kaldırılması ile ilgili olarak uçuşlarının etkilenip etkilenmediği öğrenmek için havayolları ile irtibata geçmeleri gerekiyor.

Etkilenen havayollarının tümünde kısıtlamalar kaldırılır kaldırılmaz duyusu yapılacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe