SAS, iPass Anlaşması İle Global Wi-Fi Erişimi Sunacak 0

Havayolu şirketlerinin ve havalimanlarının, yolculara global Wi-Fi hizmeti sunma yönünde adımlar atmasıyla birlikte, seyahat sektöründeki bu alana yeni oyuncuların katılımı gerçekleşmeye başlıyor. İskandinav havayolu şirketi SAS, global mobil bağlanırlık sağlayıcısı iPass ile yaptığı, kapsamı genişletilmiş anlaşma ile global Wi-Fi erişimi sunacak.

Yolcular, SAS aracılığıyla teki bir servis olarak iPass’in global Wi-Fi ağına aylık erişim paketleri satın alma olanağına sahip olacak. Bu olanak yolculara, dünyanın dört bir yanındaki havalimanları, oteller, kafeler ve restoranlar gibi lokasyonlardaki Wi-Fi erişim noktalarına sınırsız erişim sunacak.

Söz konusu ortaklık, SAS EuroBonus sadakat sistemi dahilindeki, sayıları beş milyonu bulan yolcuların, Wi-Fi bağlanırlık paketleri satın alarak puan kazanabilmelerini sağlamak adına genişletilecek.

iPass’in CEO’su Gary Griffiths, bu ortaklığa dair açıklamalarda bulundu: “SAS, müşterilerine gerçek anlamda global bağlanırlık sunan ilk havayolu şirketi olma yolunda heyecan verici bir adım atıyor ve bizler, bunun son olmayacağı umudunu taşıyoruz. İnternet bağlanırlığı, tıpkı araç kiralama ve konaklama hizmetleri gibi, gezginler tarafından talep edilen bir diğer temel hizmet haline geldi ve bu hizmet, bu hayli çekişmeli pazarda yeni bir önemli gelir kaynağına ve rekabet anlamında fark yaratan bir özelliğe dönüşebilir.”

SAS, iş ve tatil amacıyla seyahat eden gezginlerin bağlı kalmasını sağlayarak sürünün önüne geçiyor.”

SAS’ın marka ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Didrik Fjelstad da bu ortaklığa dair açıklamalar yaptı: “Halihazırda, çalışanlarımıza global Wi-Fi bağlanırlığı sunmanın değerini biliyoruz.”

“Müşterilerine sınırsız global Wi-Fi erişimi sunarak onlara yüklü mobil dolaşım faturaları birikmeden bağlı kalmalarına yardımcı olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Gezginlerimiz için zaman önemli ve bizler, seyahatleri daha kolay hale getirecek çözümler bulmayı sürdürüyoruz. Gelecek aylarda, hizmetleri diğer müşteri segmentlerine doğru genişletmeyi umuyoruz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.