Seyahatlerinizi Güzelleştirmeye Yardımcı Olabilecek 6 Öneri 0

Seyahat etmek; vizyonu genişleten, iç huzuru dengeleyen ve yeni keşifler üzerinden insanın kendisiyle bağını kuvvetlendiren harika bir aktivite. Bazıları içinse, bu saydıklarımızdan çok daha öte bir konumda olan seyahatler, tutku boyutuna dönüştüğünde çıkılma sıklıkları da artıyor. Siz de bir seyahat aşığıysanız, Uzakrota ekibi olarak ihtiyaç duyabileceğiniz önerilerimize göz atabilirsiniz.

1. Bavulunuzu en etkili şekilde kullanın

2015-new-Soldier-tactical-canvas-backpack-Men-Travel-Bags-brand-male-Travel-backpack-bag-hiking-backpacks

Akıllıca yerleştirilmiş bir bavul, seyahatlerinizden daha fazla keyif almanız için önemli etkenlerden yalnızca biri. Eşyalarınız az yer kaplıyorsa, genişçe bir sırt çantası kullanarak rahatlığınızı maksimum düzeye çekebilirsiniz. Sırt çantası, uçuşlarınızda da rahatlık sağlayabilir. Seyahatlerinizde almayı düşündüğünüz şeyler varsa, bavulunuzda bunu düşünerek bir alan bırakın. Kıyafetleri katlama kısmında ise uçuş görevlilerinden ilham alarak giysilerinizi rulo yapabilirsiniz. Böylece kırışıklık problemi de ortadan kalkacaktır. Bunun haricinde çeşitli firmalardan alacağınız çanta ayırıcılarla da valizinizdeki karışıklığı önleyebilirsiniz.

2. Ev kiralayarak konaklamayı ucuza getirin

airbnb-ipad-mini-hero

Özellikle son dakikada seyahat planı yapıyorsanız, Airbnb, Wimdu ve Roomorama gibi ev bulma ağlarını kullanarak konaklamanızı ucuza getirmeye çalışın. Otel odasına ödeyeceğiniz parayla çok daha büyük bir yerde kalacak olmanızın yanı sıra, evin mutfağını kullanarak kendi yemeğinizi yapacağınız için bu masrafı da kısmış olacaksınız. Ayrıca ev tutmak, gittiğiniz ülkenin kültürünü daha iyi anlamak için de harika bir yol. Ev kiralarken dikkat etmeniz gereken nokta ise, iyi geri bildirimler almış bölgeleri ve ev sahiplerini tercih etmek. Kiralama için görüşme aşamasında aklınızdaki tüm soruları sormaya da dikkat edin.

3. İndirim sağlayan seyahat kartları edinin

milescard

Bazı kredi kartları ve uçuşlarınızdan mil kazanmanızı sağlayan avantajlı kampanyalardan mutlaka yararlanın. Genellikle, hava yollarının kredi kartları bonus olarak ekstra miller sunar. Böylece sonraki uçuşlarınızı bedavaya getirebilirsiniz. Bunun için, kapsamlı bir araştırma yaparak size en iyi şartları sunan kart ve kampanyaları bulun. Yavaş yavaş biriktirmektense, en iyi seçeneği bularak hızlıca mil kazanabilirsiniz.

En iyi mil kartlarını yazımızda inceledik.

4. Seyahat boyu kaplar edinin

flight_cup

Seyahat boyu taşıma kaplarınız yoksa, birkaç tane edinin ve güneş kremi, diş macunu, şampuan ve diğer kozmetiklerinizi bu kaplara doldurarak yerden kazanabilirsiniz. Eğer seyahatinizi uçak yoluyla gerçekleştirecekseniz, bu madde daha da önem kazanıyor. Çünkü bildiğiniz gibi, uçaklarda sıvı madde taşıma limitleri bulunuyor. Bu kapları dikkatlice kullanarak her seferinde yeniden alma durumunu da engelleyebilirsiniz.

5. En karlı ulaşım şeklini bulmak için ulaşım yollarını araştırın

bbmw-2-serie-coupe-f22-14-car-bags-1

Konu en ucuz ulaşım şekli olduğunda çoğu kez varsayımlar ve duyumlar üzerine hareket ediyoruz. Ancak bazen gerçek aynı olmayabiliyor. Seyahat etmeye karar verdiğiniz zaman, tüm seçenekleri değerlendirdiğinizden emin olun. Örneğin, bazen arabayla gitmek daha ucuz gibi görünse de, aradaki fiyat farkı geçen zamanınızı karşılamaz. İyi değerlendirmek için zaman-para dengenizi bulun.

Ucuza seyahat etmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

6.  Telefonunuzu ve bilgisayarınızı seyahatinize hazır hale getirin

ipad_air_2_insurance_guide_hero

Yeni bir yer keşfetmeye gidiyorsanız, seyahat keyfiniz katlanacak demektir. Bilgisayar ya da telefon farketmeksizin ekran önünde çok zaman geçirmek istemeyeceğiniz için, ihtiyacınız olabilecek ayarlamaları önceden yapmanız vaktinizin daha güzel geçmesine olanak tanıyabilir. Gerekli olabilecek uygulamalar listesi çıkartmakla başlayarak işe başlayabilirsiniz. Örneğin, ücretsiz Wi-fi bulabilmeniz ve seyahat planınıza kolayca ulaşabilmeniz için bazı uygulamalar bulunuyor. Veya teknolojiden uzak kalmak istiyorsanız, fotoğraf makinenize yoğunlaşarak yolculuğunuz süresince bambaşka dünyalarda kaybolabilirsiniz.

Kaynak: Uplifers

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe