Katar Turizm Otoritesi’nden Çevirimiçi Türkçe Eğitim Programı 0

Katar Turizm Otoritesi (QTA), ‘Tawash’ çevrimiçi eğitim programını Türkçe olarak hizmete sundu.

QTA, Katar’ı önemli pazarlarda tanıtmak ve turizmi canlandırmak için gösterdiği çabalara bir yenisini daha ekledi. Katar Turizm Otoritesi (QTA), Tawash çevrimiçi seyahat eğitim programını Türkçe olarak hizmete sunarak, mevcut dil sayısını altıya yükseltti.

Ülkenin turizm kaynak pazarlarını çeşitlendirme stratejisiyle hareket eden QTA, Katar’ı dünya genelinde kilit pazarlarda bir turizm merkezi olarak tanıtmak için gittikçe büyüyen bir uluslararası seyahat uzmanı ekibini yetkilendiriyor.

Katar Turizm Otoritesi (QTA), dünyanın dört bir yanındaki turizm profesyonellerinin birer “elçi” olarak Katar’ın turistik cazibelerini öncelikli pazarlarda başarıyla tanıtabilmeleri amacıyla Tawash Seyahat Eğitimi programını Türkiye’de hizmete açtı. Tawash, İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerinden sonra şimdi de Türkçe eğitim seçeneği sunuyor.

QTA Pazarlama ve Tanıtım Kurulu Başkanı Rashed AlQurese, “Bu program, QTA’nın öncelikli olarak hedeflediği uluslararası ve bölgesel pazarlarda sektör oyuncularına yönelik olarak sürdürdüğü, farkındalık artırıcı faaliyetlerini desteklemek amacıyla tasarlandı.

Eğitim programımız, Katar’ı daha iyi tanıtabilmek için sürdürdüğümüz çalışmaları destekleyecek bir akredite uzman ekibi yaratacak. Programın öncü mezunları, yüz yüze, internet üzerinden ve telefon aracılığıyla aktif bir şekilde Katar’a tatil paketleri satabilecek” şeklinde konuştu.

Seyahat sektörü profesyonelleri sertifikalı birer Katar uzmanı olmaya çok ilgi gösteriyor” diyen Rashed AlQurese, “Dünya çapındaki acenteler, sayıları her geçen gün artan bir şekilde ülkemizin turizm potansiyelini keşfediyor ve Katar konusunda uzmanlaşmak istiyorlar.

Kursumuzu tamamlayınca kendilerine sunulan büyük teşviklere hak kazanacak ve daha da önemlisi, Katar’ın tanıtımı konusunda değerli birer destekçimiz olacaklar” şeklinde konuştu.

QTA’nın çevrimiçi eğitim programının adı, Arapça’da “inci tüccarı” anlamına gelen ve ülkede petrol ile doğalgazın keşfedilmesinden önce nesillerin geçimini inci dalgıçlığından sağladığı geçmişine ithafen, Katar’ın zengin tarihini hatırlatan Tawash kelimesinden geliyor.

Tawash, her biri Katar’ın turizm alanında sunduğu belli başlı özelliklere odaklanan ve katılımcıların kendi hızlarına uygun bir şekilde tamamlayabilecekleri testler içeren 5 ayrı modülden oluşuyor. Tamamıyla internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde sunulan olan eğitim programı, katılımcıların kişisel zamanlamalarına uyabilecek şekilde tam esneklik sağlıyor. Türkçe tasarlanan çevrimiçi eğitim programına http://turkey.tawashqatar.com web sitesinden ulaşılabilir.

Bu yılın ilk yarısında Katar, 15.000’den fazla Türk ziyaretçiyi ağırladı. Tawash‘ın Türkçe olarak hizmete sunulması QTA‘nın İstanbul’daki temsilcilik ofisinin tanıtım faaliyetlerini destekleyerek daha çok Türk ziyaretçinin Katar’ı keşfetmesine olanak sağlayacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe