Google, Avrupa’daki Paket Seyahat Aramalarını Test Ediyor 0

Arama devi, bunun yalnızca hizmetine ilişkin bir test olduğu konusunda ısrar ediyor. Test, önümüzdeki aylarda diğer bölgelere yayılmadan önce Birleşik Krallık ve Almanya ile sınırlandırılmış durumda.

Bu fonksiyon otel ve uçuşların yanı sıra destinasyon sayfaları için de kullanılabilir olacak.

Paket turlar için meta arama yeni bir şey değil; Kayak bu tür bir hizmeti 4 yıl önce tanıtmıştı ve daha uzun bir geçmişi olan Birleşik krallık eski Pazar lideri Travel Supermarket 2000’li yılların ortalarına kadar bir kanala sahipti.

Google’ın yol gösterici olduğunu iddia ettiği yerlerde, 2000’lerin başında çevrimiçi seyahat acentalarına ilk kez tanıtılan klasik “dinamik paketleme” sürecinden havayolu tarifeleri ve otel fiyatları hızlı bir şekilde bir araya getirilerek sonuçlar birleştirildi.

Travel Supermarket’in de birkaç yıl önce benzer bir fonksiyon üzerinde çalıştığı belirtildi.

Aslında daha önce, bir Çevrimiçi Seyahat Acentası dinamik paketlenmiş seyahate ilişkin olarak (Avrupa’da Birleşik Krallık’taki ATOL gibi tüketici koruma markalarının önemli ve çoğu zaman karmaşık dünyasını da kapsayacak şekilde) ticari olarak rekor kırmıştı.

Google, perde arkasına ilişkin olarak; mekanik, teknik ya da lojistik herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmayacak.

Test aşamasında hem Peakwork hem de Distribute Travel, Google ile birlikte çalışıyor; ancak proje ve teknolojinin yapılandırılmasına dair herhangi bir detay vermeyecekler ya açıklamada bulunmayacaklar.

Google’ın Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Heckman, bu ayın başlarında Skift’e yapmış olduğu bir açıklamada; “Temel olarak dinamik paketlemenin çok daha ötesine geçiyoruz ve sahip olduğumuz bilgileri uçuş ve otel önbelleğimize kaydediyoruz, kullanıcının son kombinasyonları yaratmasına imkan tanıyoruz.

“Bu, farklılaştırılmış bir deneyim ve bileşenleri tek tek veya ayrı ayrı satın almanızı sağlayan bir arama aracı” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe