Borajet Uçuşlarını Durdurdu, 30 Bin Bilet için THY ile Görüşülüyor. 0

Borajet Hava Yolları’ndan yapılan açıklama ile yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya olan seferlerin durdurulduğu açıklandı.

Bir süredir tüm çevreler tarafından ”İflas ediyor” söylentileri ile gündemde olan firma 30 bin ileri tarihli biletliyi mağdur etmemek için THY ile görüştüğünü açıkladı.

Firma’dan yapılan açıklamaya göre “Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı’na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. Borajet Havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir.”

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe‘nin haberine göre, müşteriler şu anda Borajet yetkililerine ulaşamıyor. Şirket, satışı yapılmış 30 bin ileri tarihli uçuş için ise Türk Hava Yolları ile görüşmeler yapıyor. Açıklamada, müşterilerin bu biletleri THY uçuşlarında kullanabilceği ifade edildi.

Bildiğiniz gibi Ocak ayında SBK Holding Borajet’i Yalçın Asyalı’dan 260 milyon dolara satın almıştı.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe