Expedia Genel Müdürü Artık Uber’in Yeni CEO’su! 0

Uzun zamandır çalkantılı bir dönemde olduğu bilinen mobil uygulamayla taşımacılık hizmeti sunan Uber, yeni CEO’sunu duyurdu! Expedia yöneticisi Dara Khosrowshahi gün itibari ile Uber’in yeni CEO’su!

Khosrowshahi, Expedia personeline gönderdiği e-postayla Uber’in CEO’luk teklifini kabul ettiğini  açıkladı. 

E-mail’de, “oldukça korktuğumu size açıkça belirtmeliyim. Bu hayatımın en zor kararlarından biriydi şüphesiz” dedi.

Bugün ise Uber personeline seslenmesi bekleniyor.

Financial Times raporuna göre, Expedia‘un daha önceki başkanı olan Khosrowshahi’nin CEO olarak Uber’e atanışı, yönetim kurulu oy birliği ile karar verdikten iki gün sonra salı günü geç saatlerde Uber çalışanlarına ilan edildi.

Uber yönetim kurulu ise Dara‘nın bu iş için en iyi isim olduğunu vurguluyor. Uber‘i ileri, geleceğe taşımakla kalmayıp  dünya standartlarında ürünler oluşturmasına öncülük edeceğine, şehirleri dönüştürüp sürücü ve müşterilerin hayatlarına değer katacağına dair Dara’ya oldukça güvendiklerini belirtiyor. 

Uber‘in kıdemli başkan yardımcısı ve yeni bir üst düzey yöneticinin arayışı içinde olunan iki aylık süreçte işleri yürüten 14 kişilik komitenin üyesi Frances Frei , bu haberin Uber için oldukça heyecan verici olduğunu söyledi. 

Kurulun oldukça duygusal bir dönemden geçtiğini düşünen Frei, Dara’nın herkes için sakinleştirici olacak etkisini sabırsızlıkla beklediğini belirtti. 

“Her şeyin harika olacak! Dara, hem insanlığı ile hem de iş performansı ile tam da ihtiyacımız olan kişi. ”

Khosrowshahi, salı günü Expedia medya gününün bir parçası olarak gerçekleşen görüşmelerde, Uber‘i önümüzdeki günlerde nelerin beklediği ile ilgili kamuoyuna ilk kez açıklamada bulundu. 

Ayrıca Bloomberg’e yaptığı açıklamada konuyla ilgili, “Bu kesinlikle insanın karşısına hayatı boyunca bir kere gelebilecek bir fırsat. Zorlukları var mı? Karmaşıklıklar var mı? Kesinlikle var, ancak bu zorluklar ayrıca eğlenceli hale de getiriyor” dedi.

Hatırlatmak gerekirse, Uber‘in son CEO’su Travis Kalannick, şirkette üst üste yaşanan skandalların ardından dönüş tarihi verilmeden süresiz izne çıkarılmış ve daha sonra görevinden ayrılmıştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.