2016’da Rezervasyonu Kolaylaştıran 5 Yeni Seyahat Startup’ı 1

Bu yıl Online seyahat girişimlerinde büyük olmasa da ilginç değişikler var.

Bir sene önce bir online rezervasyon sitesi olan TripAdvisor’a şimdi olduğu gibi büyük bir tehdit gözüyle bakılmıyordu. Online seyahat seçeneklerinin güçlü hale gelmesi tabii ki onları daha anlaşılır ve tarifi kolay bir hale getirmiyor. Bu haftanın 5 yeni girişimcilik fikri, halihazırda olan ya da online turizm acentalarının azlığının hızlı değerlendirilmesiyle oluşan tematik değişikleri ve rezervasyon anlayışının geçen yıl nasıl da değiştiğini gösteriyor.

Biz Airlines, direkt ve uygun maliyetli seyahat odaklı, yöneticilere kurumsal seyahat rezervasyonları konusunda çözümler sunan bir startup. Bu mobil uygulama hava yollarının tekliflerini, havaalanı transferlerini ve charter uçuşlarını eşleştirip kombine ederek IOS ve Android işletim sistemlerinin yerleşik uygulamalarıyla birlikte gezi programınızı yönetmenizi sağlıyor.

Birçok CEO ve üst düzey yönetici muhtemelen rezervasyonlarını kendileri yapmıyordur ancak Biz Airlines özel uçakların bu tarz seyahatler için kiralanmasının kolaylaşmasıyla birlikte daha ayrıcalıklı şirket seyahatlerine hitap eder hale geldi.

Cape ise bekleme listesindeki yolcular için geliştirilmiş bir mobil uygulama.

Standby uçmak denilen bu süreç geç kalan yolcuların yerine yolculuk etmeyi esas alıyor. Bazı yolcular önceden bilet almak yerine bu yöntemi tercih edip bekleme listesine girebiliyorlar.

TravelerCloud kısa dönemli ya da tatilde yapılan kiralamalar için kullanılan bir meta arama motoru.

TravelerCloud tatil amaçlı kiralamalarda kullanılan ilk meta arama alanındaki ilk oyuncu değil ve mülk sahiplerinin, özellikle de  online kayıtta sıkıntı yaşayanların bu yönteme hazır olup olmaması hala bir soru işareti.

Vossy ise tüm dünyadan butik otelleri bünyesine katmış bir rezervasyon sitesi. Bu site özellikle Asya ve Büyük Okyanus’ta popülaritesi her geçen gün artan otellere yönelmiş durumda.

2016’da sadece otelleri baz alarak küçük ve spesifik düşünmek sıklıkla yolculuk edenlerde her şeyi düşünen diğer uygulamalara olan güveni yıpratan ve aynı zamanda faydası görülen tek özelliğe güveni artıran bir olgu.

Mioji, kullanıcıların farklı dillerde yazdığı yorum ve içeriklere, binlerce online seyahat acentasına ve diğer ilgili seyahat ürünlerine erişerek yaptığı gerçek zamanlı analizlerle en uygun seçenekleri sunarak seyahat planlamalarını otomasyona bağlamaya çalışan bir uygulama.

Otomasyon tabi ki hizmet standartlarının düşmesi gerektiği anlamına gelmez. Bu yıl daha fazla markanın sadece birkaç saniyede yapılan baştan sona seyahat rezervasyonları konusunda girişimlere imza atacak gibi gözüküyor.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.