Skyscanner Yeni Yatırımından Sonra 1.6 Milyar Dolar Değerine Ulaştı ! 0

Seyahat arama motoru  devi olan Skyscanner yeni yatırımcılar tarafından yaklaşık 192 milyon dolar yatırım aldı.

Financial Times raporunda, Skyscanner bu yatırımı yeni girişimler, uluslararası genişleme ve rekbetin yüksek olduğü sektörde, daha büyük rakiplerden gelecek devralma tekliflerini savuşturmak için kullanacağı yayınlandı.

skyscanner

Raporda, bu yatırım ile, Sequoia Capital’ın -Silikon vadisinde bir girişim sermaye firması-  Skyscanner hisselerinin bir bölümünü almasından beri değerini ikiyekatladığı ve yaklaşık 1.6 milyar dolar değerinde olduğu da bildirildi.

Skyscanner genel müdürü ve kurucu ortaklarından Gareth Williams, yeni yatırımın hali hazırdaki hissedarlara bir miktar likit akışını da sağlayacağını gazeteciler ile paylaştı. Bazı yatırımcıların, pozisyonlarını tam terk etmeyecek şekilde, hisselerinin bir kısmını satacağını da sözlerine ekledi.

Firma aynı zamanda tali yatırımları sayesinde de kazanç yükselttiğini ve beş kişlik bir yatırımcı grubunun Yahoo Japonya’nın  (Skyscanner ile kendi ülkesinde iş birliği bulunmakta) da içince bulunduğu açığa vurulmamış hisseleri aldığını belirtmiştir.

Skyscanner uluslar arası genişlemeyi, gelir artışındaki yavaşlamanın üstesinden gelmenin yolu olarak görmektedir. Japon iş birliği gibi, Çin seyahat arama motoru olan Youbibi’yi de almıştır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.