Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

WEX, seyahat ödemeleri teknolojisi uzmanı eNett ve ana şirket Optal’i Travelport’tan 577,5 milyon $ karşılığında satın aldı.

Anlaşma ile WEX’in ilk olarak Ocak ayında duyurulan satın alma işleminden vazgeçmekle tehdit etmesinden sonra Travelport tarafında açılan davayı sona erdirmiş gibi görünüyor.

Alım değerinin 1.7 milyar $ olarak açıklandığı zamana kıyasla, bu yeni anlaşma eNett’in değerinde önemli bir düşüşü temsil ediyor.

Anlaşmayla ilgili bir açıklamaya göre: “WEX ve eNett ve Optal’ın eski hissedarları, daha önce ilan edilen satın alma sözleşmesiyle ilgili olarak İngiliz mahkemelerinde bekleyen davanın tam ve nihai çözümü konusunda hemfikir.”

Wex, COVID-19’un tahminine ilişkin yeteneğinin sınırlı olduğu anlamına gelmesine rağmen, satın almanın düzeltilmiş net gelir üzerindeki etkisinin “2021’de önemsiz” olmasını beklediğini söyledi.

Anthony Hynes, eski eNett genel müdürü ve CEO’su, WEX’in yeni seyahat bölümünün başkanlığını üstlenecek.

Jay Dearborn, finans kurumları, teknoloji şirketleri ve kurumsal müşteriler için WEX’in B2B ödeme ürünlerinden sorumlu ve kurumsal ödemelerden sorumlu başkanı olarak görevine devam edecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz