Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CO2’yi havacılık yakıtına dönüştürmek için temiz teknolojiyi kullanan ve sosyal mesafeyi korumak için gerçek zamanlı dijital kuyruklar oluşturan girişimler, International Airlines Group’un en son Hangar 51 küresel hızlandırıcı programına katılanlar arasında.

Aer Lingus, British Airways, Iberia, Vueling, LEVEL, IAG Loyalty, IAG Tech ve IAG GBS ile birlikte yürütülen bu yılın ilk sanal programına yüzlerce küresel start-up başvurdu. Başarılı adaylar, yenilikçi ürünlerini ve hizmetlerini sanal olarak gerçekleşen bir sunum etkinliğinde 250 üst düzey havacılık ve seyahat sektörü yöneticisinin huzuruna sunduktan sonra seçildi.

Start-up’lar, Grup genelinde mentorlar ve uzmanlarla 10 hafta boyunca uzaktan birlikte çalışarak, havacılık endüstrisinde ölçeklendirme ve hızlı ticarileştirme potansiyeli için en iyi gelişen teknolojileri test etmek ve doğrulamak için kaynaklara erişim kazanıyor.

Yedi kategoride Hangar 51 finalisti şu girişimleri içerir:

Temassız Seyahat:

Airboard (Avustralya), fiziksel hatları ortadan kaldırmak ve biniş kapısında sosyal mesafeyi korumak için gerçek zamanlı dijital kuyruklar sunar.

Bagchain (Hollanda), müşteriler için mobil, temassız bagaj check-in çözümleri geliştiriyor.

Trust Stamp (ABD), yolcu gizliliğini koruyan ve modern bir temassız kimlik doğrulama deneyimi sağlayan güvenli biyometrik tanımlama çözümleri sunar.

Temi (İsrail), havaalanı salonlarında müşterilere yiyecek ve içecek sunabilen bir müşteri hizmetleri robotu geliştirdi.

Daha Akıllı Çalışma:

Espressive (ABD), çalışanların sorularının, sorunlarının ve taleplerinin çözümünü otomatikleştiren, yardım masası başvurularının yüzde 70’ini ortadan kaldıran yapay zeka tabanlı bir sanal destek aracısına sahiptir.

Leapwork (Danimarka), işletme kullanıcılarına tekrarlayan görevler ve süreçler için sıfır kod otomasyonu oluşturma yeteneği verir.

Zapiens Technologies (İspanya), eğitimi desteklemek ve uzak ekipler arasında bilgi paylaşımını teşvik etmek için yazılım sunar.

Sürdürülebilirlik:

ZeroAvia (İngiltere), havacılık için bir hidrojen aktarma organı geliştiriyor.

Countalytics (ABD), en son görsel tanıma teknolojisi aracılığıyla envanter yönetimini iyileştirir ve kolaylaştırır.

EcoVadis (Fransa), tedarikçiler için sürdürülebilirlik derecelendirmeleri sağlar.

Opus 12 (ABD), CO2’yi uçak yakıtına dönüştürmeye yardımcı olabilecek bir teknoloji yarattı.

Siber güvenlik:

Panaseer (İngiltere), işletmelerin daha iyi kararlar almasına ve riski daha etkili bir şekilde yönetmesine yardımcı olmak için sürekli kontrol izleme sağlar.

RedHunt Labs (İngiltere), son teknoloji tarama motorlarını kullanarak işletmelere sürekli internet varlıklarının görünürlüğünü sağlamaya yardımcı olur.

SecuredTouch (İsrail), diğer tespit araçlarını atlayan karmaşık dolandırıcılık girişimlerini tespit etmek için davranışsal biyometri kullanır.

Sadakat:

GMN (ABD), oyun endüstrisinde sadakat puanlarının toplanmasına ve harcanmasına imkan verir.

Wayfarer Points (Hong Kong), program üyelerine katılımı artırmak için mikro zorluklar, görevler ve etkinlikler sunmak için oyunlaştırma mekanizmalarını kullanır.

Gremlin (ABD), dayanıklı platformlar oluşturmaya yardımcı olmak için işletmelerin teknik kesintileri simüle etmesine yardımcı oluyor.

Operasyonel İşlemler:

Airnguru (Şili), çeşitli talep senaryolarında operasyonel ve ticari kararları optimize etmek için stratejik ve taktik amaçlar için bir havayolu ağı simülatörü geliştirdi.

Appelix (ABD), inceleme ve temizlik amacıyla hassas uçuş yeteneklerine sahip drone’lar geliştirir.

BagsID (Hollanda), kağıt etiket ihtiyacını ortadan kaldıran görüntü tabanlı bir bagaj tanıma sistemi sunar.

Yeni Ürünler ve Hizmetler:

Gamitee (İsrail), müşterilerin sosyal etkileşimleri kullanarak rezervasyon kararları vermelerine yardımcı olan ortak bir tarayıcı eklentisine sahiptir.

Renacen (İspanya), yolcuların 3D SeatMapVR teknolojisi sayesinde seçmek üzere oldukları koltuğu görselleştirmelerine olanak tanır.

IAG Küresel İnovasyon Başkanı Dupsy Abiola; “En son Hangar 51 hızlandırıcı programımız, COVID tarafından yaratılan yeni gerçekliğe uyum sağlarken müşterilerimize, çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize yenilikçi ve güvenli çözümler sunmak için yeni Temassız Seyahat ve Akıllı Çalışma kategorilerine sahiptir.

Ayrıca, üst üste ikinci yıl için, Grubun CO2 emisyonlarını azaltma konusundaki kararlılığını vurgulayan bir sürdürülebilirlik kategorisi ekledik. Havacılık için bir hidrojen-elektrikli güç aktarma organı ve IAG tedarikçileri için yeni sürdürülebilirlik derecelendirmeleri dahil keşfedilecek heyecan verici projelerimiz var” dedi.

Hangar 51 demo günü Şubat 2021’de yapılacak.

Daha fazla bilgi için lütfen ilgili adresi ziyaret edin

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz