Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çevrimiçi güvenlik altyapısını oluşturan bir kimlik doğrulama sağlayıcısı olan Veriff, kullanıcılarını doğrulamak için Avrupa’nın önde gelen mobilite platformu Bolt ile ortaklık kurdu.

Veriff ve Bolt, dünya çapında işbirliği konusunda anlaşarak, ortaklıklarını ilk olarak Estonya, Fransa, Letonya, Hollanda, Portekiz ve Ukrayna’da hayata geçirdi.

Bolt, şehir içi seyahati daha uygun maliyetli, kullanışlı ve sorumlu hale getirme misyonunu üstlenmiştir. Müşteri güvenliği Bolt’un en büyük önceliği olduğundan, her türlü dolandırıcılık girişimini ortadan kaldırmak önemlidir. Çok nadir durumlarda, olağandışı bir etkinlik tespit edildiğinde Bolt, yolcuların kendilerini doğrulamalarını isteyebilir. Doğrulama, Bolt’un olası şüpheli etkinlikleri tespit etmek için hem kurala dayalı puanlamayı hem de makine öğrenimini kullanan gelişmiş sahtekarlıkla mücadele motoru tarafından tetiklenir. Veriff, Bolt müşterilerini doğrulamak için Bolt’a hızlı ve güvenli bir yöntem sağlar.

Veriff’in kurucusu ve CEO’su Kaarel Kotkas, özellikle Bolt’un devasa finansman haberlerinden sonra Bolt ile ortaklığını duyurmaktan heyecan duyuyor. Kotkas; “Birlikte güven ve çevrimiçi güvenliği güçlendiriyoruz ve Bolt’un iddialı küresel büyümesinde bir sonraki büyük sıçramasını destekliyoruz” dedi.

Bolt kurucu ortağı Martin Villig; “Veriff gibi yenilikçi bir kimlik doğrulama sağlayıcısıyla yaptığımız yeni ortaklık, nakliye platformumuzda güvenlik ve kalitede sektör lideri olma hedefimizi destekliyor” dedi.

Mobilite sektöründe, en yaygın dolandırıcılık türlerinden biri, dolandırıcıların hizmetleri kullanmak için birden çok hesap oluşturduğu yinelenen dolandırıcılıktır. Yinelenen dolandırıcılığı yakalamak için Veriff çapraz bağlantı kullanır. Başka bir deyişle, kullanıcı daha önce dolandırıcılık yapmışsa, aynı kişi, cihaz veya belge ile ilişkili tüm tekrarlayan girişimler otomatik olarak reddedilir.

Veriff hakkında

Veriff, çevrimiçi güven altyapısını oluşturuyor, herhangi bir web sitesinin ve mobil uygulamanın bir kişiyi devlet tarafından verilen kimlikleriyle eşleştirmesine izin veriyor. Veriff, yapay zekâ yardımıyla binlerce teknolojik ve davranışsal değişkeni saniyeler içinde analiz ederek 190’dan fazla ülkeden insanları doğruluyor. Veriff, fintech şirketleri, paylaşımlı ekonomi sağlayıcıları ve ABD, Avrupa ve dünyanın diğer yerlerindeki pazar yerleri dâhil olmak üzere küresel bir internet işletmeleri portföyüne hizmet vermektedir. Veriff, Estonya ve ABD’de 230’dan fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Bolt hakkında

Bolt, şehir içi seyahati daha uygun maliyetli, kullanışlı ve sorumlu hale getirmeye odaklanan Avrupa’nın önde gelen mobilite platformudur.
Bolt, Avrupa ve Afrika’da 40’tan fazla ülkede 50 milyondan fazla müşteriye sahiptir. Hizmetleri, e-scooter ve elektrikli bisikletlerle mikro mobiliteye, yiyecek ve paket teslimatına kadar uzanmaktadır.

Avrupa’daki tüm Bolt yolculukları, şirketin ekolojik ayak izini azaltmaya yönelik uzun vadeli bir taahhüt olan Bolt’un Yeşil Planı’nın bir parçası olarak% 100 karbon nötrdür.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz