Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bugüne kadar tur operatörlerinin paketler halinde satmadıkları uçaklarda bireysel koltuk satma olanakları kısıtlıydı. CitizenPlane şirketi, “Bunları 120’den fazla Çevrimiçi Seyahat Acentesinden oluşan bir rezervasyon platformuna bağlayacağız” vaadinde bulunuyor.

CitizenPlane (CP), tur operatörlerine ve charter havayollarına paket ve bloklar halinde tükenmemiş uçaklarda (hem charter hem de tarifeli uçuşlar) tek koltuk satmak için bir araç sunan 2018 yılında kurulan bir Fransız girişimidir. CP bu koltukları kendi platformu üzerinden satmaz, bunun yerine 120 ‘den fazla online seyahat acentesine ve metasearch motoruna bağlıdır. Bazı tanınmış satış ortakları Skycanner, Kayak, Kiwi.com, Lastminute.com, Enuygun, Biletbank ve eDreams’dir. Bu dağıtım ortaklarının büyük erişimi sayesinde, tüketiciler tüm CP içeriğine kolayca erişebilir.

CitizenPlane İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Freek Veldman, “Bu devrimsel bir çözümdür, çünkü tur operatörleri şu ana kadar paketlerin bir parçası olarak satmadıkları uçaklarda tek koltuk satmak için çok sınırlı fırsatlara sahipti.” diyor. Ayrıca, bizim sayemizde tur operatörleri ve charter havayolları, ayrı anlaşmalar ve/veya teknik entegrasyonlar yapmadan birçok satış aracısıyla işbirliği yapabiliyor “diye ekliyor.

CP halihazırda DER Touristik, Grecos, FTI, HotelPlan ve Oasis Tours dahil olmak üzere 30 ‘dan fazla ülkede 300’ ün üzerinde büyük ve küçük tur operatörü ile işbirliği yapmaktadır. Charter havayolları, satış kanallarının sayısını artırmak ve çok daha fazla potansiyel yolcuya ulaşmak için CP platformunu da kullanabilir, CitizenPlane’i teşvik eder. Kuruluşundan bu yana şirket 120 ‘den fazla ülkede 200.000’ den fazla bilet sattı.

Nasıl çalışıyor?

İlk adım platforma kaydolmak

https://citizenplane.typeform.com/to/bzNBad

Freek Veldman, “Üç tür işbirliği sunuyoruz” diyor. İlk olarak, tur operatörü koltukları manuel olarak sisteme girebilir, platformumuzdaki formda, uçağın nereden, nereye ve ne zaman uçacağını, koltuk sayısını ve fiyatlarını kolayca belirtebilir. İkincisi, iş ortakları da aynı verileri içeren bir e – tablo doldurup bize gönderebilir. Üçüncüsü, rezervasyon sistemlerimiz arasında API entegrasyonu kurabiliriz. Tur operatörleri ilk iki yolu tercih ediyor, üçüncüsü yalnızca en büyük kuruluşlar tarafından kullanılabilir – CP sözcüsü de ekliyor.

Kayıt ve işbirliği ücretsizdir. Şirket, satılan biletlerden tamamen performansa dayalı bir komisyon kazanır ve bu komisyon tur operatörü tarafından sağlanan net fiyata eklenir.

Freek Veldman, “2021 yazında, boş zaman seyahat talebinde büyük bir canlanma yaşandığını umarak, CitizenPlane tüm taahhüt edilen koltuklarını satmada ortaklarını destekleyecek iyi bir konumdadır” diye bitiriyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz