Uçmak İçin En İyi Zamanı Söyleyen Uygulama: Hopper! 0

Apple ve Android işletim sistemine sahip telefonlardan indirebileceğiniz Hopper isimli uygulama size uçak bileti almanın en uygun zamanını söylüyor. Tabii ki fiyata göre !

7 gün 24 saat dünyada gerçekleştirilen milyarlarca uçuşun fiyatlarını takip edip, data analizi yaparak size hangi gün için uçak bileti almanız konusunda yol gösteriyor. Günümüzde çoğunlukla biletleri cep telefonlarımızdan bakıp, ucuz bilet için farklı farklı siteleri takip ettiğimizi öngörecek olursak, Hopper size inanılmaz bir fırsat sunuyor. Yapılan açıklamaya göre yüzde 95 oranla daha uygun fiyata uçabilirsiniz.

screen-shot-2015-01-28-at-12-50-30-pm

Ücret artış ve azalışını öngörerek fiyat tahmin etmek yeni bir trend değil. 2008 yılında Microsoft, Farecast isimli havayolu fiyat tahmin aracını 115 milyon dolara satın almıştı. Fakat şu anda bunu yapabileceğimiz Skyscanner, Priceline, Farecompare gibi bir sürü site bulunmakta.

Hopper uygulaması sırf fiyat tahmin aracı üzerine kurulduğundan; diğer bilet arama uygulamaları 1/3 oranla en iyi fiyatı sunarken, Hopper size 1/2 oranla en iyi fiyatı sunabiliyor.

Bilet bakan kişilerin en çok atladığı durum ise hangi günde bilet aldığına dikkat etmemesi. Hopper buna da çözüm getirmiş. ‘Watch a trip’ özelliği ile bilet fiyatı düştüğünde ve arttığında size bildirim geliyor. Siz de sürekli takipte kalabiliyorsunuz.

Diğer bir özelliği olan ‘When to Fly’ ise hangi havalanlarından daha ucuza uçabileceğinizi söylüyor ve bu özellik ile renklendirilmiş grafik üzerinden hangi zaman diliminde fiyatların daha uygun olduğunu görebiliyorsunuz.

Bu şirketin daha önce piyasaya sürdüğü Flight Tonight isimli bir uygulaması daha var ki, son dakika gezginleri için biçilmiş kaftan.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.