Hint Online Seyahat Şirketi Ibibo’nun Yeni Fonu $250M

Hindistan’ın en büyük online seyahat grubu olduğu iddia eden ve Naspers Group şirketi hissedarlarından en büyüğü olan Ibibo Group, yeni fonunu 250 milyon dolar artırdı.

3944dd148c203a07790ee10bf8f9c1bb-900-900-90-1402998484

Ibibo grup, yaptığı son açıklamada yeni fonun otellere ve teknolojiye ayrılacağını belirtti. Online seyahat grupları için otel rezervasyonunun çok önemli olduğunu düşünen Ibibo Group; MakeMyTrip, Yatra, OYO, Zo Rooms gibi platformlarla yarışarak GoStays adında platform kurdu. GoStays’in önemli özelliği ise düşük ücretli yerlerde kalmanıza olanak sağlaması.

Çin’in internet devi Tercent tarafından desteklenen goibibo.com aracılığıyla otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaparken, RedBus ve YourBus ile de otobüs biletlerinizi almanızda kolaylık sağlıyor.

Ibibo Group’un yaptığı açıklamada 2015 yılında 6.5 milyon işlem, 1.6 milyon otel rezervasyonu yapıldığını ve bu sayıların geçen yıla kıyasla yüzde 400 artış sağladını ifade etti. Yapılan bu işlemlerin yüzde 72’sinin mobil cihazlardan yapıldığının belirtilmesi ise günümüzdeki mobil cihaz kullanım potansiyelini gözler önüne seriyor.

Naspers Group başkanı Bob van Dijk, Hindistan’ın elektronik ticaret-özellikle online seyahat- sektörünün büyük bir gelişime olanağı sağladığını, yetenekli ekibip ve sıradışı teknoloji ile Ibibo’nun bu sektörde iyi bir noktayı yakaladığını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!