Kadınların Tatil Seçim Alışkanlıkları

Seyahat şirketi Jolly Tur, 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kadınların tatil alışkanlıkları için binlerce kadın müşterisiyle online bir anket gerçekleştirdi.

Seyahat eden kadınların tatile gidilecek yerin neresi olacağına yüzde 65 ile kadınlar karar verirken, eşi ve çocuğuyla birlikte tatil yapmayı tercih edenlerin oranı yüzde 36 ile ilk sırada yer aldı.

Turizm sektörüne yön veren şirketlerden biri olan Jollytur‘un on binlerce kadın müşterisiyle gerçekleştirdiği online anket sonuçlarına, kadınların sadece tatil alışkanlıklarına ışık tutmakla kalmıyor, ayrıca erkeklerin tatil seçimlerinde de pek çok noktada karar verici olduklarını da gösteriyor…

Ankete göre tatilde gidilecek yerin neresi olacağına yüzde 65 gibi bir çoğunlukla kadınlar karar veriyor. Kadınların tatil seçiminde en çok dikkat ettiği unsur ise yüzde 47 ile fiyat oluyor. Tatile giderken eşi ve çocuğuyla baş başa olmayı tercih edenlerin oranı ise yüzde 36 olurken, kadın en sevdiğini düşündüğümüz arkadaşla tatile gitmek yüzde 32 ile izliyor.

Online anketin ilginç bir başka sonucu ise,  tatil yerinin neresi olacağına karar verici olan kadınların en gözde tatil beldelerini belirleyici olmaları, çünkü ankete göre kadınların en çok tercih ettiği tatil beldeleri yıllardır Türkiye’nin en gözde sahilleri. Kadınların tercih ettikleri tatil beldelerinde yüzde 27 ile Bodrum 1.sırada yer alırken, 2.sırada yüzde 24 ile Marmaris ve 3 sırada da yüzde 23 ile Çeşme yer alıyor. Bu tespiti güçlendiren bir diğer sonuç ise tatil denilince en çok dikkat çekenin yüzde 44 ile Ege–Akdeniz turları olması. 2.sırada yüzde 27 ile Karadeniz ve peşinde yüzde 12’lik oranla Kıbrıs turu ile Yöresel Tatlar Turu yer alıyor.

İşte online anketten çarpıcı sonuçlar:

jolly_infographic_TatildeKadinlar_infografi1

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!