Pegasus Airlines, Bilet Satışı Başına Maliyetini Azaltıyor 0

Pegasus Hava Yolları‘nın performans pazarlama ajansı Hype‘ın, Google’ın yaratıcı parlak fikirler platformu Think with Google’da yazdığı makaleye göre AdWords sayesinde Pegasus’un gelirlerinde artış sağlanırken bilet satışı başına maliyeti azaltıyor.

40 ülkede 102 hedefe ekonomik uçuşlar sunan Pegasus Hava Yolları, yerli ve yabancı pazarlarda arama konusunda ciddi yatırım yapıyor. Hedefleri, satış rakamlarını yükseltmek ve bunu yaparken bilet başına maliyeti düşürmek.

Pegasus ve Hype, havayolları şirketinin birinci taraf verilerden yararlanması için bir strateji geliştirdi ve kullanıcıları üç gruba ayırdı: Pegasus Plus Uçuş Mili programına üye olanlar, eski müşteriler ve bilet almamasına rağmen daha önce Pegasus ile iletişim kurmuş kullanıcılar. Bu tüketicilerden herhangi biri “uçuş” veya “uçak bileti” gibi anahtar kelimeler aradığında, araç, Pegasus Hava Yolları‘nın tekliflerini ve reklam metnini otomatik olarak özelleştirdi.

Hype‘ın kurucusu Sarper Danış, durumu “Müşteri Eşleştirme sayesinde birinci taraf verilerden daha fazla faydalanabiliyoruz. Artık mevcut ve potansiyel müşterilerimize daha uygun mesajlar iletebildiğimiz için AdWords kampanyalarını daha etkin bir şekilde yayınlayabiliyoruz” şeklinde açıkladı.

Pegasus, yeni strateji ile %52 daha fazla tıklama dönüşümü oranı, %13 daha düşük edinme başı maliyet, %32 daha yüksek tıklama oranı ve %12 daha yüksek dönüşüm başına gelir sağladı.

Görsel Kaynağı: Flight Report

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.