Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Priceline, Restoran Rezervasyon Servisi OpenTable’ı Satın Aldı

Geçtiğimiz zamanlarda, TripAdvisor’un, LaFourchette’i satın almasının ardından online restoran rezervasyon hizmeti sunmaya başlamasından söz etmiştik.

Görünüşe bakılırsa, online seyahat şirketi Priceline altta kalmamakta kararlı. Şirket, bu hafta içerisinde, restoran değerlendirmeleri toplayıcısı ve rezervasyon servisi OpenTable’ı, 2.6 milyar dolar değerinde bir anlaşma ile satın aldığını duyurdu.

Priceline’ın CEO’su ve Başkan’ı Darren Huston’a göre; “Gezginler, yemek yiyen bireylerdir.” Huston, ekliyor ve: “OpenTable, Priceline Grubu için biçilmiş kaftan. Şirket bize restoran pazarlama servislerine yönelik doğal bir genişleme ve dünya çapındaki müşterilerimize de harika ve yüksek kaliteli bir rezervasyon deneyimi yaşama olanağı tanıyor.” yorumunu yapıyor.

rd-091014-search@2x

Bu satın alma operasyonu, Priceline’a, kendi web sitesi üzerinden, OpenTable üyesi olan dünya çapında yaklaşık 31,000 restoran için doğrudan rezervasyon olanağı sunma fırsatı sağlayacak.

Dahası, yatırımcılarla yakın tarihte yapılan bir toplantıda, Priceline yöneticileri, restoran değerlendirmeleri ve rezervasyonları için kendi mobil uygulamasına sahip olan OpenTable’ın, şirkete, mobil teknolojilerini geliştirmek konusunun yanı sıra OpenTable’ın ABD’deki yerel işletmelerden oluşan güçlü ağına katılmak konusunda da yardımcı olacağını belirttiler (Her ay yaklaşık 15 milyon kişi, OpenTable’ı kullanarak rezervasyon yaptırmaktadır.).

Priceline’ın etkileyici seyahat portfolyosu, halihazırda Booking.com ve Kayak gibi şirketleri bünyesinde barındırıyor. OpenTable’ın CEO’su Matt Roberts, “Kendi alanlarında lider olan bir markalar grubuna katılmak konusunda bundan daha heyecanlı olamazdık, ve dünya çapındaki müşterilerimiz için restoran deneyimini genişletmeye devam ederken, yolculuğumuzun bir sonraki kısmını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Priceline Grubu, online pazarlama ve cihazlar arasında dijital müşteri değişimi konusundaki global çaptaki deneyimiyle e-ticaret inovasyonunda lider konumda yer almaktadır ve dünya çapında, pek çok dilde sundukları müşteri hizmeti konusunda benzersiz bir tarihçeye sahiptir.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir