Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türk Hava Yolları, tüm dağıtım kanallarında kişiselleştirilmiş teklifler sunmak için firmanın teknolojisini kullanmak üzere Amadeus ile yeni bir anlaşma yaptı.

Hızla büyüyen bayrak taşıyıcı, kısa süre önce filosunu genişletti ve şimdi yolcu beklentilerini ve alışveriş davranışını karşılamak için büyümesinin bir sonraki aşamasına geçiyor.

Amadeus ile yapılan anlaşma kapsamında havayolu, GDS’den ve teknoloji devinin Offer Suite’ten bir dizi yeni alışveriş çözümüyle müşteri erişimini genişletecek.

Ayrıca havayolu, seyahat edenlere en alakalı ve rezerve edilebilir ücretleri sunmasına yardımcı olacak Massive Search’ü ilk uygulayan şirket olacak.

Amadeus, dijital altyapının son yirmi yılda 10: 1’den 1000: 1’e yükselen artan görüntüleme-rezervasyon oranları karşısında hızla sonuç vermesi gerektiğinden, “Massive Search” kabiliyetinin seyahat endüstrisi için giderek daha kritik hale geldiğini söyledi.

Müşteriler, ister bir meta arama, çevrimiçi seyahat acentesi veya bir çevrimiçi reklam yoluyla Türk Hava Yolları’nın kendi kanallarında uçuş arıyor olsun, bu teknoloji yolcuların tutarlı, doğru ve hızlı yanıt almasını sağlayacak.

Bağımsız BT anlaşması, geçen yıl Amadeus ile imzalanan genişletilmiş bir dağıtım anlaşmasının ardından gerçekleşti.

Teknoloji paketi, içeriğin NDC aracılığıyla Türk Hava Yolları’nın mevcut altyapısına entegrasyonunu sağlayacak.

Türk Hava Yolları Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Ali Serdar Yakut; “Türkiye’de heyecan verici zamanlar yaşanıyor. Şimdi, sektör toparlanırken, seyahat ücretlerimizi aramak ve alışveriş yapmak söz konusu olduğunda, kanal ne olursa olsun yolcularımızın istediği içeriği hızlı ve tutarlı bir şekilde sunarken çıtayı zorlayacağız.

“İstanbul, Avrupa ile Asya’nın kesişme noktasında ve geçen yıl açılışı yapılan yeni merkezimiz bize yeni destinasyonlara bağlanmak için daha fazla kapasite sağlıyor.

“Yeni tesis yılda 200 milyon yolcuya hizmet verecek ve büyüme için çok önemli fırsatların kilidini açacak.

“Amadeus’un güvenilir teknolojisi ve yerinde sağlam destek, hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak” dedi.

Amadeus Havayolları, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Başkan Yardımcısı Maher Koubaa ise; “Türk Hava Yolları ile olan bu ortaklık, ortaklarımızın teknolojimizi kendi BT ekosistemlerine kolayca entegre etmelerini sağlayan basit, çevik ve açık yaklaşımımızın bir kanıtıdır.

“Havayolunun yolcularına birinci sınıf bir deneyim sunma hedeflerini desteklerken, ticari satış alanında havayolu ile çalışmalarımıza devam etmeyi umuyoruz.

“Yeni kapasitenin eklenmesi ve birkaç ay önce tamamlanan üçüncü bağımsız pisti ile büyük bir küresel havacılık hub’ı olarak İstanbul’un konumunu güçlendirdiği bir dönemde Türk Hava Yolları’nın genişlemesinin bir parçası olmaktan özellikle gurur duyuyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz