Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Üst segment tur operatörü VIVID Travel, Covid-19’un etkilerini gerekçe göstererek, “bir sonraki duyuruya kadar operasyonları askıya aldı”.

Kurucu ve Genel Müdür Kane Pirie, müşterilerle yerine getirilemeyecek sözleşmeler yapmanın “rahatsız edici” olduğunu ve mevcut pazarın, firmanın “% 100 geri ödeme taahhüdüyle uyumlu olmadığını” söyledi.

Varışlar için karantina gereklilikleri konusundaki belirsizliğin ve kısa mesafeli pazardaki “ilgili zorlukların” da karara katkıda bulunan faktörler olduğunu söyledi ve gelecekteki tüm rezervasyonların tam geri ödemelerle iptal edildiğini doğruladı.

VIVID, sözleşmeleri feshedilen 10 personel istihdam ediyordu.

Pirie; “Mart ayından bu yana herhangi bir seyahat gerçekleştiremiyoruz ve varış ülkelerimiz varışlara kapalı. Müşterilerle kriz çözülene kadar yerine getiremeyeceğimiz yeni sözleşmeler yapmaktan rahatsızlık duyorum. Bu durum bana kumar oynamak gibi geliyor.

“Dışişleri’nin (FCO) tavsiyesini dikkate almaksızın çalışan havayolları ve diğer tedarikçilerimiz var. Bu piyasada ticaret kumara indirgenmiştir. Seyahat devam ederse küçük bir marj elde edebiliriz; ancak olmazsa önemli bir kayıp yaşayabiliriz.

“Daha büyük Çevrimiçi seyahat Accentlerinden bazıları şu anda bu durumda iptal / geri ödeme yapmayı reddediyor; ancak bizim müşterilerimizle farklı bir ilişkimiz var. Mevcut pazar, % 100 geri ödeme taahhüdümüzle uyumlu değil” dedi.

Pirie’e, niyetinin işletmeyi “kış uykusuna yatırmak” ve gelecekte tekrar satış yapmaya devam etmek olup olmadığı sorulduğunda, “Covid-19’dan sonra mümkün olan en kısa sürede yeniden açılma talepleri de dahil olmak üzere müşterilerden çok olumlu geri bildirimler aldık. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tahmin etmek imkânsız ama müşteri tepkisi gerçekten cesaret verici” dedi.

Kendisi; “VIVID Travel’da ekipteki herkesle gurur duyuyorum. Bu olağanüstü yılda gerçekten kahramanca davrandılar. Hepsi onur madalyası hak ediyor” dedi.

VIVID Travel, 2017 yılında Travel Republic’in eski patronu Pirie tarafından kuruldu. Doğrudan ve acenteler aracılığıyla satış gerçekleştiriyordu ve bir Atol lisansına sahipti.

Pirie aynı zamanda Abta’nın geri ödemeler konusundaki tutumunu ve alacak senetleri çıkarılmasını protesto etmek için istifa ettiği Nisan ayına kadar Abta üyesiydi.

Pirie, seyahat şirketlerinin geri ödemeleri durdurarak “seyahat endüstrisine olan güveni temelden baltaladığını” iddia ederek “Geri Ödeme Hakkı” kampanyasını oluşturdu.

Nisan ayında, VIVID’in 2021’de 10 milyon sterlinlik satış hedeflediğini ve şirketi AIM pazarında satmayı umduğunu söyledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz