Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1379451_10151987983234791_1499512288_n

Öncelikle hoşgeldiniz, ziyaretçilerimize kendinizi biraz tanıtabilir misiniz ?

Merhaba, Ben Uğur Dereköy. TravelGroup Yönetim Kurulu Üyesiyim. Uzun yıllardır Turizm sektöründeyim. Bu sektöre stajyer olarak başladım ve bugünlere kadar geldim.

Bize biraz TravelGroup hakkında bilgi verebilir misiniz?

TravelGroup Almanya merkezli bir seyahat acentası. Her şey 1970’li yıllarda Almanya’dan Türkiye’ye gelen işçilerimiz için “İşçi Uçak Seferleri” düzenleyerek başladı. Yaz tatillerinde memleketlerini ziyaret etmek isteyen gurbetçi vatandaşlarımıza uçakla işçi seferleri düzenleyerek Türkiye’ye ilk uçak biletlerini satan şirketlerden biri olduk. 1980’li yıllara geldiğimizde Almanya’da turizmin canlanması ile birlikte Türkiye’ye ilk Alman turistlerin gelmesi için özel turlar düzenlemeye başladık ve haftanın belli günlerinde Alman turistler için Türkiye’ye uçaklar kaldırdık. 1990’lı yıllarda tatil turizminin yanı sıra fuar turizminde de bir artış yaşandı. Almanya için fuar turizminin canlanması ve taleplerin artması sebebiyle ilk otel satın almalarına başladık ve satış departmanımızı açtık.

Gelişmek, büyümek ve dünyayı yakından takip etmek isteyen Türk iş adamlarımız Uluslararası fuarlara yoğun ilgi göstermeleri, fuar turizminin gelişmesi ve fuar ziyaretlerinin artmasıyla birlikte, hizmetlerimizi bu alanda geliştirerek Türk yolcusunun hizmetinde olduk.

2000 yılından itibaren tatil taleplerinin de artması sebebiyle uçak bilet hizmetlerini bitirerek ayrıcalıklı tatil paketleriyle konaklama hizmetlerine ağırlık vermeye başladık.

Almanya merkez ofisimiz dışında, Fransa’da ve Türkiye’de açtığımız ofislerimizle müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmeyi hedefliyoruz.

TravelGroupTürkiye pazarına girerken birçok markasını da beraberinde getirdi, bunlardan biraz bahsedebilir misiniz?

TravelGroup’un Almanya dışında Fransa ve Türkiye’de de ofisleri var. Türkiye’de GeziÇeki, Travel To Fairs ve Fiyataİsyan ürünlerimizle hizmet veriyoruz. Bu hizmetlerimizden detaylıca bahsetmek isterim.

Turizm anlayışının gelişmesi ve artık her şey dâhil turların yanı sıra özgür tatil planları yapılması sebebiyle biz de seyahat paketlerimizi geliştirerek tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde hazırlamaya ve müşterilerimize sunmaya başladık. GeziÇeki hizmetimizi de değişen tatil anlayışı sonucunda Türkiye’ye özel oluşturduk. GeziÇeki; özenle seçilmiş oteller, keyifli ve eğlenceli dönemsel etkinlikler, tarih seçiminde esnek ve kişiye özel, büyük indirimli Tatil, Festival, Fuar Turları ve Bayi Gezisi hizmeti sunuyor. GeziÇeki internet sitemizin içinde Destinasyonlar hakkında detaylı bilgiler ve magazin haberlerimizin yer aldığı Blog’umuz da var.  www.geziceki.com

Travel To Fairs hizmetimizle, Fuara katılacak işadamlarımız için ihtiyaçları doğrultusunda fuar merkezine yakın otel, transfer, rehber ve tercüman hizmeti sunuyoruz. Üstelik otel rezervasyonlarını bizimle yaparlarsa fuar bilet alımlarını da onlar yerine biz yapıyoruz. www.traveltofairs.com

Fiyataİsyan hizmetimiz ile Türkiye’de farklı bir hizmet vermek istedik. Yıllardır Turizm sektörünün içindeyiz ve oldukça iyi kontaklarımız ve anlaşmalarımız var. Biz de tüketicinin bu farklılığımızdan maksimumda faydalanmasını istedik. Tatilinizi planlarken siz internetten otel ve fiyat araştırması yapıyorsunuz, acentalara danışıyorsunuz.

Aldığınız fiyatın iyi bir fiyat olup olmadığını araştırmak isterseniz zaman kaybı ve karışıklık yaşıyorsunuz. İşte biz bu noktada devereye giriyoruz. Tatile çıkmadan önce zaten beğendiğiniz ve istediğiniz bir oteli seçiyorsunuz ve bir de fiyat alıyorsunuz. Biz de diyoruz ki seçtiğiniz oteli ve fiyatı bize bildirin. Biz sizin yerinize fiyatı araştıralım ve seçtiğiniz otelde en iyi fiyata kalın. Üstelik bu araştırma için hiçbir ek ücret alınmıyor. Hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf yapmış oluyorsunuz.
www.fiyataisyan.com

Çok ilginç turlarınız da vardı? Amerika’yı baştanbaşa eski Playmouthlarla geçmek gibi… Bunlardan biraz bahseder misiniz?

Evet GeziÇeki paketlerimizde biz yapılmayanı yapmak istiyoruz. Önemli olan farklı paketler yapabilmek ve bunları tüketiciye sunabilmek. Amerika ve Avrupa için araba tur paketleri sunmuştuk. Bu paketler içinde “Amerika’yı araba ile keşfetmek”, “Formula 1 Pilotu olma fırsatı” da yer alıyordu. Şunu ifade etmeliyim ki maalesef Türkler kendi başına tatile çıkma konusunda hala konservatif davranıyor. Ama kendi başına tatil yapmanın daha keyifli ve daha az maliyetli olduğunu keşfedenlerin artacağına inanıyorum.  Araba Turları dışında ayrıca Festival Turlarımız da var. Tatile gideceğiniz yerdeki festivallere de katılmak keyfinize keyif katacak.

Son yaşanan olaylardan sonra incoming ciddi bir şekilde etkilendi. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Türkiye krizleri aşan bir ülke olmuştur. Her krizi fırsata çevirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bunun için de biz turizimcilere çok büyük iş düşüyor. Turizmde kaliteyi artırmak ve yenilikler sunmak zorundayız.

Bildiğim kadarıyla Avrupa fuarları için de hizmet veriyorsunuz, bu konuda ne tür destekleriniz oluyor?

Evet, Fuarlar özellikle Türk işadamları için çok önemli. Hem kendi ürününü pazarlamak hem de kendi pazarlarındaki yenilikleri takip etmek şirketleri için de çok önemli. Asıl sorun fuara yakın otel bulmak ve dil problemi. Biz Travel To Fairs hizmetimizle birlikte tüm bu sorunlara çare oluyoruz. Fuara yakın otel kontenjanlarımız, rehber ve tercüman hizmetlerimizle fuar katılımcıları sadece işleriyle ilgilenebiliyor tüm bu otel ve rehber stresinden uzak kalıyorlar.

Önümüzdeki yaz sezonu için Türk turistlere destinasyon önerileriniz var mı?

Destinasyon önerisinden ziyade tatilin içeriği ile ilgili önerilerim olacak. Kendi ilgi alanları doğrultusunda tatillerini festival dönemlerine denk getirerek daha eğlenceli hale getirebilirler.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Hizmetlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Ayrıca seyahatseverlerin göndereceği yazı ve fotoğrafları da sosyal medya hesaplarımızdan yayınlayabileceğimizi ifade etmek istiyorum.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz