Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sydney’de Mastercard ortaklığı ile denemeleri süren, Cape Town’da My Citi ile hayata entegre olan temassız ödeme seçeneklerinin Londra ulaşımındaki payı %50’ye ulaştı.

Transport for London firması başkentteki ulaşım ödemelerinin yarısının temassız ödeme ile yapıldığını ve şehrin bazı istasyonlarında ise bu oranın %60’lara kadar çıktığını belirtti. Sadece Londra’nın değil Birleşik Krallık’ın hemen hemen her bölgesinde kullanılabilen temassız kartlar, ulaşımda ana yöntem haline gelirken; toplu ulaşımda Apple Pay ve Google Pay gibi ödeme uygulamaların kullanımı da artıyor. TFL’nin son raporuna göre başkent Londra’da her sekiz temassız ödemeli yolculuğun biri, NFC (temassız) uyumlu bir cihazla (akıllı telefon, kol saati vb.) yapılıyor.

İngiltere Finans Bankası Müdürü Richard Koch, konuya dair açıklamasında “Temassız ödemeler, şehirde her hafta milyonlarca yolculuğun çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlıyor.” ifadesine yer vermiş ve eklemiş: “Şehri ziyarete gelen turistler artık bilet kuyruğuna girmek zorunda kalmıyor ve ulaşım için ne kadar ödeme yaptıklarının farkında oluyorlar. Bu da onlarda bir güven inşa ediyor.” Koch, bu kısa açıklamasında temassız ödeme teknolojisinin faydalarını net bir şekilde belirtmiş.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz