Accor, 1.2 Milyar EUR’luk Sürdürülebilir Kredi Olanağını Garanti Altına Aldı 0

Fransız ağırlama devi AccorHotels, sürdürülebilirlik çabalarına bağlı olarak 1,2 milyar € ‘luk bir banka kredi olanağını garanti altına aldığını açıkladı.

15 bankadan oluşan bir konsorsiyum, grubun çevresel, sosyal ve yönetişim performansına bağlı olarak 5 yıllık rotatif kredi olanağı sağlıyor.

Bu kredi, dört yıl önce yapılan 1,8 milyar € ‘luk bir kredi anlaşmasının yerine geçecek. Bu kredi, yatırım kolu AccorInvest’in elden çıkarılmasının ardından 1.2 milyar €’ ya düştü.

Yeni kredi, 2016 yılında Grup tarafından tanıtılan ve mümkün olan en iyi etik, sosyal ve çevresel performansı elde etmeyi amaçlayan altı stratejik önceliğe dayanan bir girişim kapsamında verilmektedir.

Grup’un finans müdürü Jean-Jacques Morin ; “AccorHotels‘in yeni rotatif kredinin faiz oranı yapısını sürdürülebilirlik performansına bağlayan ilk ağırlama lideri olmamızdan memnuniyet duyuyorum.

“Grubumuz çevresel, sosyal ve yönetişim konularına tamamen bağlı ve en önemli sürdürülebilirlik endekslerinin de bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.